Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

9 komentāri

Gaisa pārvads, kuru ik dienu šķērso tūkstošiem automašīnu, Jēkabpilī ilgstoši ir bīstamā stāvoklī: saplaisājušas konstrukcijas balstās uz metāla sastatnēm. Lai gan to par bīstamu atzīst arī Jēkabpils pilsētas domnieki un eksperti, pārvads aizvien tiek ekspluatēts. Daudzi šoferi uzskata, ka kustību pār to būtu jāpārtrauc.

Gaisa pārvadu uz tranzīta ceļa Jēkabpils nomalē ne retāk kā vieglie spēkrati šķērso kravas automašīnas. Gājēju kustībai paredzētā brauktuves daļa daudzviet iebrukusi, pārvietoties pa to – bīstami. Uzstādītas ceļazīmes, ar kurām atbildīgie cenšas pārvietošanos pār pārvadu padarīt drošāku. Tomēr šoferi norāda, – ar ceļazīmēm šeit nevienu nepasargās.

“Tās zīmes uzliktas jau pirms diviem gadiem, bet tas nav risinājums. Kaut kas te ir jādara, drošības nekādas te nav,” stāsta šoferis Roberts.

Mūžsenais jautājums – par ko maksājam nodokļus? Lai grausts apdraudētu šoferus?

Daudzi Bez Tabu uzrunātie šoferi nemaz nav informēti par to, ka pārvads balstās uz sastatnēm. To uzzinot, satraucas. Arī sociālo tīklu “Facebook.com” gada sākumā satricināja lietotāja ieraksts, kurā viņš dalījās ar iespaidiem par tiltu, pievienojot fotoattēlus. Ierakstu pavairojis pusotrs tūkstotis lietotāju, kas liecina, ka problēma satrauc daudzus. Ieraksta autora un citu lietotāji viedoklis – pārvads jāslēdz. Lūk, daži viedokļi:

 •  “Par ko man būtu jāmaksā ceļa nodoklis šajā valstī?! Gaisa tilts pie Jēkabpils ir pilnībā pārlūzis. Atstutēts uz celtniecības sastatnēm.”
 •  “Domāju, ka tiltu ir jāslēdz, jo tas apdraud autovadītājus!”
 •  “Un apakšā iet cilvēki! Pie mums zelta likums: kamēr nekas nav noticis, pirkstu nekustinām. “Interesanti, ja šis tilts sabruks, vai man būs jāmaksā vēl lielāks ceļa nodoklis? Kur tas nodoklis tā izkūst, ka nepietiek nekam?”

Jēkabpils domnieki atzīst, ka bīstamība ir, bet valsts nepalīdz

Jēkabpils domē taisnojas, ka jau gadiem ilgi problēma ir zināma, bet naudas tās risināšanai nav, lai gan, kā paši atzīst, “bīstamība ir diezgan liela”. Gadiem ilgi Satiksmes ministrijai lūgta nauda pārvada problēmas risināšanai.

Aivars Kraps
Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks

Satiksmes ministri, kuri apmeklējuši Jēkabpili, tika vesti atrādīt mūsu sāpīgo problēmu. Teica, ka naudu meklēs, lai palīdzētu, visu laiku tika runāts un prasīts. Kaut kā tā sanāca, ka līdz pat šīm mirklim tas viss neguva atbalstu. Mēs prasām naudu ministrijai jau četrus, piecus gadus. Pašvaldībai tādas naudas nav.

 

 

Par bīstamu tiltu atzina arī eksperti, kas pēc domes pasūtījuma veica ekspertīzi. Konsultējoties ar ceļu būvniekiem, šogad uzstādītas sastatnes, kas balsta pārvadu. Kā informē Jēkabpils domē, beidzot rasts risinājums. Proti, šogad pārvadu nojauks, vietā izbūvējot apvedceļu.

Trešdaļa tiltu Latvijā sliktā vai avārijas stāvoklī

Ne vien Jēkabpils pārvada, bet arī citu pašvaldības uzraudzībā esošo tiltu un pārvadu stāvoklis pieprasa papildu finansējumu, informē Aino Salmiņš, Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks tehnisko problēmu jautājumos.

“Pašvaldībās ir 938 tilti. 34 procenti no tiem ir sliktā vai avārijas stāvoklī. Atsevišķas programmas tiltu un pašvaldību autoceļu finansējumam nav. Mērķdotācijas pašvaldībās ir 48,6 miljoni eiro gadā, kas ir trīs reizes mazāk nekā pirms krīzes perioda,” par satraucošo situāciju informē A. Salmiņš.

Arī ar “Latvijas Valsts ceļu” tīklā esošajiem tiltiem situācija ir līdzīga. No 971 tilta gandrīz pusei tehniskais stāvoklis vērtējams kā slikts (35,0 %) un ļoti slikts (13,1 %), informē VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova.

Šogad “Latvijas Valsts ceļu” pārraudzībā esošo tiltu atjaunošanai un pārbūvei ir atvēlēti 6,4 milj. eiro. Atbilstoši 2016. gada aprēķiniem par darbu izmaksām, lai veiktu sliktā un ļoti sliktā stāvoklī esošo valsts autoceļu tiltu pārbūvi un atjaunošanu, nepieciešami vismaz 166,4 miljoni eiro.

Foto

TOP komentāri

 • Trūkst vārdu
  +5 +4 -1

  Trūkst vārdu

  Jā sabiedrisko wc ir naudas uztaisīt par 8t m2 bet tiltu atremontet nau naudas
 • mdaaa
  +4 +3 -1

  mdaaa

  kā par ko maksājam nodokļus !? .. lielas algas deputātiem .. kompensācijas .. prēmijas .. un kur nu vēl visa ierēdņu armija .. iedzīvotāju paliek arvien mazāk tik tā ierēdņu armija mazāka nepaliek .. vot par to visu arī maksājam .....
 • Zaime
  +4 +3 -1

  Zaime

  Kāda vētra ūdens glāzē? Atver acis, jau cik ilgu laiku šādā stāvoklī atradies tas tilts!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl