Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Raidījums “Bez Tabu” Dzelzavas un Kaivas ielas krustojumā viesojies vairākkārt. Šajā krustojumā regulāri notiek smagas avārijas, tomēr vietvaras vadībā neplāno veikt kardinālus uzlabojumus.

Novembrī pa galveno ceļu braucošo kravas automašīnu taranēja “Audi” markas spēkrats. Avārija iemūžināta no blakus esošās privātmājas novērošanas kameras. Pēc negadījuma gan aculiecinieki, gan kravas automašīnas vadītājs steidzās palīgā “Audi” spēkrata vadītājam.

Negadījumā cieta ne tikai privātmājas žogs, bet arī pagalmā esošais spēkrats. Šī nav pirmā reize, kad privātīpašnieks cieš, tieši tādēļ arī uzstādīta kamera.

Pirms diviem gadiem Kaivas iela šajā krustojumā zaudēja galvenā ceļa priekšrocības. Tās tika nodotas Dzelzavas ielai, ko lielākoties izmanto kravas automašīnu vadītāji, lai dotos uz “Lidl” loģistikas centru. Tālāk par “Lidl” aizbraukt nav iespējams, Rīgas dome nav parūpējusies, lai izbūvētu aptuveni 100 metru garu Dzelzavas ielas posmu.

Oskars Irbītis
satiksmes drošības eksperts

Tas, kas notiek šajā krustojumā, to padara par vienu no bīstamākajiem krustojumiem Rīgā. Ja gribam autovadītājiem uzspiest šādu satiksmes organizāciju, tad jāuzstāda luksofors. Pretējā gadījumā cieš autovadītāji, vietējie iedzīvotāji. Kaucošās bremzes, kas šeit dzirdamas ik pa brīdim, noteikti neuzlabo miegu vietējiem iedzīvotājiem. Ja avārijas šeit turpina notikt, tas norāda uz to, ka nav pietiekami izdarīts.

Satiksmes drošības eksperts uzsver, ka Rīgas dome līdz šim darījusi pārāk maz, lai parūpētos par autovadītāju drošību. Pēc iepriekšējā “Bez Tabu” sižeta uzstādītie atstarojošie elementi pie ceļa zīmēm, kā arī horizontālais marķējums situāciju pietiekami neuzlabo.

Irbītis norāda, ka drošību varētu uzlabot, ja krustojumā tiktu uzstādīti mirgojošas, brīdinošas gaismas. Tās pievērstu autovadītāju uzmanību krietni agrāk nekā pašreiz izmantotie risinājumi.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

Iespējams, ka avārijas šeit notiek, jo darbojas ieraduma spēks. Šeit mēs nevaram darboties. Ceļazīmes uzstādītas atbilstošas, autovadītājiem tām jāpievērš uzmanība. Labā ziņa ir tāda, ka šis ir viens no maršrutiem, kur paredzēts metrobuss. Tās līnijas realizācijas gaitā ir paredzēts risināt minētā krustojuma caurlaidspēju, iespējamos drošības risinājumus. Iespējams, nākotnē šeit varētu parādīties luksofora objekts.

Tiesa, šobrīd nevajag sapriecāties, tas nav ne gada, ne divu jautājums. Ja kādreiz metrobusa projekts, kas paredz daudz ātrāku sabiedriskā transporta pārvietošanos galvaspilsētā, tiks īstenots, tad tas nebūs ātrāk kā pēc vismaz pieciem gadiem.

Vaivods neuzskata, ka būtu lietderīgi tērēt līdzekļus, lai jau šobrīd krustojumā uzstādītu luksoforus, kurus vēlāk, iespējams, nāktos mainīt pret citiem.

Departamenta vadītājs sola izvērtēt iespēju uz ceļa uzkrāsot papildu piktogrammas.
7 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"Troksnis bija tāds, ka visa māja drebēja!" Zasulauka iedzīvotājus neviens nebrīdina par skaļajiem nakts darbiem

"Viņš ēda manu Rosalindu nost!" Mārupē iedzīvotājiem un viņu mīluļiem uzbrūk agresīvs suns

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

"Pilnīgs "bardaks"!" Latviete Norvēģijā kritizē dzimtenes pasta darbību

"Nedod Dievs, "ātros" vajadzēs!" Pašvaldības neizdarība Aglonas puses iedzīvotājam liedz vienīgo ceļu līdz mājām

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!