“Bildē ir redzams tikai kā es iebraucu!” Rīdzinieks neizpratnē, kā “EuroPark” fiksē transprotlīdzekļu uzturēšanos autostāvietā

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

1 komentārs

Rīdzinieks Gints savu spilgi zilās krāsas automašīnu novietoja stāvlaukumā Juglā. Par pavadītajām padsmit minūtēm, viņam nācās šķirties no 25 eiro, jo izrādās vīrietis apstājās maksas autostāvvietā!

Gints
vēlas brīdināt citus šoferus

Novietoju automašīnu Juglā stāvlaukumā pretī veikalam “Drogas”. Pēc divām nedēļām izdomāju pārbaudīt pastkastīti, bet tur sods no “Europark”! Šai firmai ir bēdīga slava, ka viņi uzreiz vēršas pie tiesu izpildītājiem, tāpēc sodu tajā pašā vakarā samaksāju.

Sods ir jāsamaksā divu nedēļu laikā. Gintam paveicās, jo paskastītē viņš ieskatījās tieši vienu dienu pirms soda apmaksas termiņa beigām. Apskatot fiksēto pārkāpuma fotogrāfiju, vīrietis ir apmulsis, jo nav skaidri norādīts, ka tik tiešām mašīna ir bijusi novietota stāvvietā.

Vīrieti mulsina fakts, ka sodu varējis saņemt arī šoferis, kurš stāvlaukumā iebraucis tikai, lai apgrieztos, nevis apstātos.

Automašīnas šoferis arī nesaprot, kāpēc sodu saņēmis vēstulē nevis elektroniski e-pastā, kurā viņš katru dienu ielūkojas.

Gints
neizpratnē

Uzskatu, ka mūsdienās taču ir visādas iespējas, kā izpausties, lai nosūtītu sodu. Ja “EuroPark” saziņas informācija ir pieejama no CSDD, tad uzskatu, ka viņiem ir pieejams arī mans e-pasts un telefona numurs, lai mani informētu par pārkāpumu.

Firmas pārstāvis Roberts Bomis norāda, ka iebraucot stāvvietā tiek fiksēts iebraukšanas un izbraukšanas laiks, šos datus salīdzina ar veikto apmaksu, ja tāda nav bijusi, tad diemžēl pasta balodis atnesīs soda kvīti. Turklāt, konkrēto stāvvietu trīsdesmit minūtes var izmantot bez maksas, tomēr apstāšanās ir jāreģistrējas aplikācijā.

Roberts Bomis
“EuroPark” pārstāvis

“EuroPark” vairākās stāvvietās izmanto videokontroles funkciju. Noteikumu ievērošanas kontrole netiek veikta uz vietas autostāvvietā, bet attālināti. Ja apmaksa nav veikta, atbildīgajam par transportlīdzekli tiek nosūtīta informācija par noteikumu pārkāpumu uz CSDD uzturētajā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā norādīto adresi, ko “EuroPark” iegūst, izmantojot zvērināta advokāta pakalpojumus juridiskās palīdzības ietvaros. Ņemot vērā, ka minētajā reģistrā netiek glabāta ne e-pasta adrese, ne telefona numurs, nav iespējams ar klientu minētajos kanālos sazināties un informācija tiek nosūtīta pasta sūtījumā.

Firmas darbinieks norāda, ja transportlīdzeklis novietots stāvēšanai (atrodas stāvvietā ilgāk par CSN minētajām 5 minūtēm), ir pamats uzskatīt, ka autostāvvieta izmantota stāvēšanai, un, ja nav veikta apmaksa, “EuroPark” izraksta minēto līgumsodu.

Patērētāju tiesību un aizsardzības centra pārstāva Santa Zarāne atgādina, ja šoferis nav apmierināts par piemēroto sodu, to ir iespējams pārsūdzēt, vēršoties pie uzņēmuma. Turklāt, iedzīvotājam ir jābūt sasniedzamam savā deklarētajā adresē jeb jāieskatās pastkastītē biežāk.

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Par šiem svētkiem rakstīs vēstures grāmatās!" Latgalieši par "e-dziesmu un deju svētkos" piedzīvoto

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos