Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

22 komentāri

Babītes novada ciemata “Taureņi” iedzīvotāji katru ziemu gaida ar bažām, jo jau zina, ka, aizsalstot ezeram, tuvāko apkārtni savās rokās pārņems drifteri.

Ik dienu un nakti Božu ūdenskrātuves (tautā sauktu arī par Vosa dīķi) virzienā mērķtiecīgi dodas vairāki autovadītāji. Viņi nevēlas doties romantiskā pastaigā mežainā apvidū, tā vietā viņi meklē labāko vietu, kur uzbraukt uz aizsalušā ezera virsmas, lai pārbaudītu savas tā saucamās driftēšanas spējas.

Aculiecinieku iemūžinātā video redzams, ka pa ezeru vienlaikus pārvietojas 14 spēkrati. Iedzīvotāji, kuri dzīvo teju ūdenskrātuves krastā, stāsta, ka, piemēram, svētdien savas driftera spējas pārbaudīja 20 spēkratu vadītāji. Bez Tabu novērojums liecina, ka ezeru iecienījuši ne tikai autovadītāji, bet arī motobraucēji.

Troksnis, kas tiek radīts, nepārtraukti driftējot, ir neizturams, kā rezultātā pamatīgi tiek traucēts iedzīvotāju naktsmiers. Vietējā pašvaldība – Babītes novada dome savus iedzīvotājus ir pametusi likteņa varā un skaidri pateikusi, ka šajā gadījumā neko neiesāks. Iemesls tam pavisam vienkāršs – ūdenskrātuve atrodas privātīpašuma teritorijā.

Lielākā daļa ūdenskrātuves un daļa apkārtējās teritorijas pieder Rīgas domes uzņēmumam “Rīgas meži”. Uzņēmuma vadība ir izmisumā, jo nezina, kā cīnīties ar drifteriem.

Valērijs Morozs, “Rīgas meži” meža apsardzības daļas vadītājs

Trakākais ir tas, ka mēs nevaram neko izdarīt, mēs nevaram sodīt nevienu. Salasīt zēnus un “ieštaukāt”… bet tad būsi vainīgs, būs kriminālsods.

Morozs norāda, ka nepieciešams veikt likuma izmaiņas un aizliegt spēkratiem, izņemot organizētas sacīkstes, atrasties uz aizsalušām ūdenstilpnēm. Šobrīd izveidojusies savdabīga situācija – Rīgas dome nevar pieņemt saistošos noteikumus par Božu ūdenskrātuvi, jo tā atrodas citā administratīvā teritorijā, turpretī Babītes dome nevar ierobežot privātīpašumā notiekošo.

Teritorijas īpašnieki līdz šim izmēģinājuši dažādas metodes – ceļazīmju uzstādīšanu, grāvju rakšanu un citus. Šogad uzņēmums divas reizes nedēļā apņēmies salauzt ledu tajās vietās, kur visvieglāk uzbraukt uz ezera. Salauzto ledu izmanto, lai izveidotu aizsargvalni pret pārgalvīgajiem autovadītājiem. Līdz šim cerētais rezultāts nav sasniegts – drifteri atrod aizvien jaunas vietas, kur var uzbraukt uz aizsalušā ezera.

Foto

TOP komentāri

 • Uldis
  +9 +7 -2

  Uldis

  Lai tak puikas slidinās! Kur gan vēl braukt iemācīsies, ja ne uz ledus!
  Besī šitie skauģi un morālie nabagi!
 • intars
  +9 +7 -2

  intars

  tu reportieri , iebaz to mikrofonu sev viena vieta un bus tev spakck,.. .lai cilveki brauc un izklaidejas , lai macas valdit par savu auto ,, pieredze nak no sadam lietam ,,, reportieri ta ir tava problema ka kads ieluzis ,, neee ta naw tava problema ,,.. pats vaditajs vares atbildet , ., un par to troksni nu gan tas ir mulkibas ,, decibelus vareji vel pamerit kadam tuvak dzivojosam viesistaba,..,. idiotu bars , kas gribes gulet tas ar gules ,, bet te ciikst no bezdarbibas ,.,.
 • onka
  +7 +6 -1

  onka

  Kaut kā neredzēju neviena vietējā iedzīvotāja interviju, tik kaut kādu Rīgas mežu onkuli, kurš gribētu ar puišiem pastumdīties :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl