”Bez vainas vainīgs!” Jūrmalas pašvaldības policija par vainīgu padara autovadītāju, kura godprātīgi samaksā par iebraukšanu pilsētā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

5 komentāri

Informācija nepieejamība, ierēdnieciska attieksme pret cilvēkiem ar invaliditāti, nepamatoti piestādītas soda naudas. “Bez Tabu” skatītāju sūdzības, kuras pārpludina redakciju pēc tam, kad Jūrmalā ievieš automatizētu caurlaižu lietošanas sistēmu. Nu tām pievienojas sūdzība par to, ka uz pārrunām kūrortpilsētas policisti sauc autovadītāju, kura godprātīgi samaksā par iebraukšanu pilsētā.

Čeks, kuru izdod biļešu automāts, kad vadītājs samaksā par iebraukšanu Jūrmalā. Uz tā skaidri gaiši rakstīts, ka iebraukšanas maksa samaksāta, tas izdarīts 3. aprīlī pulksten 15.22. Jūrmalas pašvaldības policijas izrakstīts uzaicinājums ierasties uz administratīvās lietas izskatīšanu par pārkāpumu, kurš izdarīts tajā pašā trešajā aprīlī, jo autovadītāja, viņuprāt, nav samaksājusi par iebraukšanu īpašā režīma zonā. Dokumentus “Bez Tabu” klātienē uzrāda skatītājas pārstāvis, jurists Jānis Kursišs, kuru pamatīgi pārsteidz šāds uzaicinājums.

Jānis Kursišs
jurists

”Dīvainākais ir tas, ka ja ir šāda uzraudzības sistēma, tad tai būtu jāatpazīst auto numura zīme, par kuras iebraukšanu pilsētā ir samaksāts. Acīmredzot sistēma nesaslēdzas ar terminālu, kurā maksā par iebraukšanu un kurš izdod čekus. Kliente, par laimi, to ir saglabājusi.”

Jurista kliente telefoniski ir sazinājusies ar Jūrmalas pašvaldības policiju, kuras pārstāvis atbildējis, ka nekādas kļūdas nav. Viņai jābrauc klātienē rakstīt iesniegumu un jāpierāda, ka viņa nav ļaunprātīga nemaksātāja. Par atkārtotu vizīti Jūrmalā viņai atkal būs jāmaksā iebraukšanas maksa pat gadījumā, ja atklāsies, ka viņa ir bez vainas. Vai tiešām tik izslavētajās novērošanas sistēmās kaut kas nogājis greizi? Ja jā, tad tik daudzi auto vadītāji vēl saņems šādus uzaicinājumus braukt un pierādīt, ka ir bez vainas vainīgi? Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns steidz skaidrot, ka šoreiz vainīgs pats autovadītājs.

Valdis Kivkucāns
Pašvaldības policijas priekšnieks

”Autovadītājs pats ir kļūdījies, ievadot datus. Viņš skaitļa nulle vietā ir nospiedis burtu O. To ļoti labi var redzēt čekā. Sistēmā redzams, ka automašīnai, kurai numurā ir divi O burti un kurai pat nevar noteikt piederības valsti, iebraukšanas atļauja ir iegādāta, bet automašīnai, kurai numura zīmē ir skaitļi 0 un kura iebraukusi Jūrmalā, atļaujas nav.”

“Bez Tabu” klātienē pārbauda biļešu automātu. Tik tiešām, O no 0 atšķiras ar formu. Tie nav blakus, un izskatās, ka šajā gadījumā ir sanācis cilvēcisks misēklis. Jūrmalas domes pārstāvis saka, ka šajā gadījumā, kad autovadītājs ieradīsies klātienē, sods, visticamāk, piemērots netiks.

Foto