Bez Tabu kopā ar ceļu policiju “ķer” agresīvos braucējus!

9 komentāri

CSDD uzsākta vērienīga kampaņa, lai mazinātu agresīvo braucēju skaitu uz ceļiem. Aktīvi iesaistās arī Valsts policija, pievēršot agresīviem braucējiem pastiprinātu uzmanību.

Valsts policijas statistikas dati par agresīvu braukšanu liecina, ka 2015. gadā par šo pārkāpumu noformēti 867 administratīvā pārkāpuma protokoli. Savukārt šogad jau deviņos mēnešos – 707 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drošas braukšanas skolas direktors (arī autosportists) Jānis Vanks skaidro, ka agresīva braukšana ir vairāku ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana vienlaikus. Autovadītāji gan bieži mēdz pārprast, un katru neatļautu darbību dēvē par agresīvu braukšanu.

Klasisks agresīvas braukšanas piemērs – sastrēgumu apbraukšana, braucot garām citām automašīnām, šķērsojot nepārtrauktu līniju, gājēju ceļu vai sabiedriskā transporta joslu. Agresīva braukšana ir arī strauja joslu mainīšana, pārkāpjot ātrumu un nerādot pagrieziena signālus.

Foto

Par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Policijas automašīnas aprīkotas ar videonovērošanas kamerām, kas fiksē katru pārkāpumu. Ja apturētā persona nepiekrīt kārtības sargu lēmumam, ir iespējams videomateriālu noskatīties.

Apmēram puse autovadītāju savu vainu atzīst, otra puse izdomā dažādas atrunas, visbiežāk tiek kavēts darbs, lidmašīna, vai vadītājs steidzas pie mājās palikuša bērna.

Ceļu policists Eduards Horeliks atminas, ka vienreiz apturētā persona sacījusi, ka viņa steidzas pie sava suņa, kurš viens pats gaidot mājās savu saimnieku.

Raidījums Bez Tabu devās norīkojumā kopā ar ceļu policiju, lai apturētu agresīvos braucējus. 3,5 stundu laikā gan fiksēti tikai 3 pārkāpumi – neatļauts pagrieziens, apdzīšana, šķērsojot nepārtrauktu līniju, un sarkanā luksofora signāla ignorēšana.

Varbūt situācija mainās uz labo pusi?

TOP komentāri

 • 77777
  +3 +3 0

  77777

  Uuu drosminieks...Katram savs darbs darāms...varbūt tu savā darba jomā esi p....as...
 • 77777
  +3 +3 0

  77777

  Vispirms noskaidro pirms raksti tādus komentus...Laikam nav paveicies pašam dzīvē kko sasniegt...
 • Andris
  +2 +2 0

  Andris

  Sodi mazi,policijas maz valstī bardaks neviens neievēro braukšanas ātrumu par agresīviem braucējiem vispār nau ko runāt ņemat visus bmw un sodus jau var likt pie nodokļa klāt

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl