Benzīnam ir lielāks biodegvielas piemaisījums. Kā tas ietekmē automašīnu dzinējus?

Šogad Latvijā minimālais biodegvielas piejaukums 95. markas benzīnam ir palielināts no 5% uz 10%. Autovadītāji uztraukušies, kas notiks ar automašīnu dzinējiem, jo piedeva esot gana liela. Vai tik spēkrati nesāks niķoties?

Atpakaļ uz rakstu

10 komentāri

 • stulbums

  stulbums

  Atkal valdība kādam pakaļu laiza nedomājot nepar iznākumiem un tautu!Nafig tas viss vajadzīgs!!!!!
 • Diemžēl

  Diemžēl

  Par 5% palielinoties degvielas patēriņam nekāds ekoloģisks ieguvums nesanāks!
  Citādi jau Ulmaņa laikos varēja nopirkt degvielu kurai piejaukts spirts! Šeit ieguvēji ir kartupeļu un graudu audzētāji, kuru ražas pārvērtīs spirtā!
  Rapsis attiecas uz dīzeli!
 • NuNu

  NuNu

  Un kur tad var iegādāties to "speciāli meža un dārza tehnikai paredzēto", bez visādu mē$lu piejaukuma?
 • Jānis Ešenvalds

  Jānis Ešenvalds

  Ķēmi!! Ielej Baltkrievu dīzeli un rāviens lielāks un patēriņš mazāks!!😡😡😡
 • Seniors

  Seniors

  Milie cilveki ! Vai , tiesam nesaprotiet ,kad vairak naudinas ieripos , dazadu kungu = MACINOS ? Viniem , nerup Latvijas TAUTA ! Zaglu banda , ne Ekonomikas ministrija !!! Lai ,,iegadatos JAUNU auto , vismaz 10 gadus , jastaiga kajam , jo autobusi kurse , LOOTI reti !Likumus , jau pienem , bet SMADZENES - NESTRADA ! Samazinat , deputatu skaitu Saeima , samazinat ministriju ierednu skaitu , Jastrada , ne viss jadzivo , uz nabadzigas TAUTAS - rekina ! Ne valdiba , bet ZAGLU - BANDA !!! KUNS , KAUNS , KAUNS !!!
 • Jānis

  Jānis

  Ieguvēji, protams, Amerika, kas visvairāk ražo bioetanolu. Interesanti, kāpēc viņiem pieejams pat 100 % benzīns?! Arī E5 un E10. Un amerikāņi ir izrēķinājuši, ka E10 visneizdevīgākais! 700 km zaudējumi diezgan lielāki, lai gan degviela viņiem maksā kapeikas!
 • Egons
  +11 +11 0

  Egons

  Nesaprotu, kāpēc nerakstam par to cik degvielas patērētājs, ekoloģijas vārdā, zaudēs finansiāli, kautvai ar to ka tehnika patērēs vairāk degvielu, un cik būs tie"darboņi" kuri uz tā rēķina piepildīs savas kabatas?
 • ta

  ta

  Ja ar mašīnu brauc, tad nekāda korodēšana no etanola nebūs. Ja auto visu ziemu stāv, tad gan var būt visai bēdīgi.
 • Ivars Igaunis

  Ivars Igaunis

  Par maz zaļi dzīvojam?Pārtrauciet mežu iznīcināšanu un nemuldiet pa tukšo.Debīlisms masveidīgs.
 • ciniķis

  ciniķis

  Tas uzlabos vienīgi lembergam pastarpināti piederošās rapšu eļļas rūpnīcas stāvokli. Motorus tas nobeigs ātrāk. Līdzīgi, kā ūdens piedeva degvielai korodē degvielas iesmidzināšanas sistēmu sprauslas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!