Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

42 komentāri

Raidījuma Bez tabu skatītājs pārliecināts, ka notiek mopēdu un motorolleru vadīšanas apliecību bezatbildīga dāļāšana, un tas ļauj pusaudžiem pat no 14 gadu vecuma piedalīties satiksmē pilnīgi nesagatavotiem:

AM kategorijas -mopēda un motorollera vadītāja tiesības var iegūt pavisam vienkāršā veidā – iemācoties no galvas testu CSDD mājaslapā. Tie paši jautājumi, kas ir testā, ir arī eksāmenā. Viņi iemācās no galvas atbildes, pat nezinot, ko tās nozīmē. Un tādi sēžas uz motorollera un dodas ielās, kur brauc bezatbildīgi un neapdomīgi. Neuzskatu, ka ir droši viņus laist uz ceļa.

Bez tabu skatītāja pārliecība, ka šie jaunie šoferi nav pietiekami sagatavoti un būtu nepieciešams nopietnāks eksāmens gan teorijā, gan praktiskajā braukšanā.

Raidījums Bez Tabu skaidro, ko par to saka  Ceļu satiksmes drošības direkcijas atbildīgās amatpersonas, uzklausa Rīgas Hanzas vidusskolas direktora un pašu ceļu satiksmē iesaistīto viedokli.

Turklāt, statistikas dati liecina, patīk mums tas vai nē,  bet motorolleru un mopēdu skaits Latvijā strauji pieaug. Ja, piemēram, pirms sešiem gadiem bija reģistrēti 20 tūkstoši, tad šogad tie jau ir visi 30 tūkstoši.

Starp citu, arī šo mazjaudīgo transportlīdzekļu īpašniekiem nevajadzētu aizmirst, ka arī motorolleriem un mopēdiem nepieciešama OCTA polise. Par braukšanu bez tās ir sods  no 30 līdz 55 eiro un divi soda punkti.

TOP komentāri

 • ...
  +7 +6 -1

  ...

  Man jau 7 gadi ir tiesības un mašīna, aktīvi piedalos satiksmē, nekad kaut kā nēsu redzējusi pārgalvīgus braucējus ar rolleri un nekad tie nav traucējuši! Ar pārgalvīgiem riteņbraucējiem gan ewmu saskārusies.
 • Jānis Spurķis
  +5 +5 0

  Jānis Spurķis

  Ko var gaudot es no 8 gadu vecuma braucu ar dažadiem mociem,bez motorolera vadisanas tiesibam! un ko???
 • Ser Trigubs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl