“Avārijas novēroju gandrīz katru mēnesi,” iedzīvotāji turpina pieprasīt drošības uzlabojumus Juglas un Murjāņu ielas krustojumā

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

2016. gadā Valsts policijā reģistrēti 8 ceļu satiksmes negadījumi Murjāņu un Juglas ielas krustojumā, šogad nepilna pusgada laikā jau fiksēti 7 negadījumi. Turklāt daudzi autovadītāji izvēlas formēt saskaņoto paziņojumu, policijai neziņojot. Valsts policija uzskata, ka būtu nepieciešams mainīt luksofora darbību, un sola rakstīt vēstuli Rīgas domes Satiksmes departamentam, lai vērstu uzmanību šim jautājumam.

Apkārtējie iedzīvotāji katru mēnesi kļūst par aculieciniekiem kādam ceļu satiksmes negadījumam Juglas un Murjāņu ielas krustojumā. “Galvenokārt pie vainas ir sabiedriskais transports, kas brauc pie sarkanā luksofora signāla, tad pēdējā brīdī autovadītāji veic kreiso pagriezienu,” novērojis krustojuma kaimiņš Ritvars.

Drošas braukšanas eksperts Normunds Lagzdiņš novērojis, ka Murjāņu iela ir viena no divām ielām, kas savieno Juglas ielu ar Juglas dzīvojamo masīvu, un pēdējā laikā neoficiāli mainījies Juglas ielas statuss. Šobrīd Juglas iela jau ir kā Lubānas ielas turpinājums, tādā veidā no rītiem un vakaros vērojama liela transportlīdzekļu plūsma. Šis maršruts kļuvis par Rīgas iekšējo apvedceļu.

Savukārt krustojumu nedrošu dara uz visām pusēm atļautie kreisie pagriezieni, īpaši “pīķa” stundās. Turklāt autovadītājiem jābūt divtik uzmanīgiem, jo krustojumā uzstādītas zīmes, kas brīdina, ka to var šķērsot neredzīgi un vājredzīgi gājēji. Normunds Lagzdiņš piezīmē, ka būtu vērts ieviest tādus luksofora režīmus, kas ļautu bez steigas un riska veikt kreisos pagriezienus.

Diemžēl Rīgas domes Satiksmes departamentā tuvākajā laikā neplāno situāciju risināt, jo esot jāveic krustojuma pārbūve, un to varētu veikt tikai līdztekus ielas pārbūvei. Ar luksofora signālu maiņu nevarēšot uzlabot satiksmi.

Satiksmes departamenta pārstāve atgādināja, ka nākamgad tiks uzsākta lielo objektu būvniecība – Skultes pārvads un Ieriķu ielas pārbūve, tie veidos apbraucamos ceļus apkārt centram, mazinot auto plūsmu, un, iespējams, atvieglos satiksmi arī šajā krustojumā.

Foto

TOP komentāri

 • Roberts Markovs
 • Santa Purena
  0 0 0

  Santa Purena

  Lai vērotu, pietiek no darba braukt konkrētā laikā un piedzīvot ik mēnesi, ka ir avārija. Mums Vecmīlgrāvī arī ir tāds sasodīts krustojums, kur reizēm pat vienā nedēļā divas sadursmes. Rīgas Domes Satiksmes departaments uz iesniegumu par luksofora nepieciešamību man atbildēja, ka neesot pietiekoša satiksmes intensitāte. Ar darba kolēģi smējāmies, ka nav pietiekošs skaits līķu, lai kāds ko sāktu darīt.
 • Valentīna Vizule
  0 0 0

  Valentīna Vizule

  Lai vērotu,ir jāsēž mājās pie loga.strādāt nav mēģinājis vērotājs?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl