Autovadītāji norāda uz stāvvietu trūkumu pie Garciema piejūras dabas takas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Ļoti daudz populāru dabas taku saistībā ar noteiktajiem distancēšanās ierobežojumiem Covid-19 mazināšanai ir slēgtas. Starp tām arī Garciema piejūras dabas taka. Tomēr iedzīvotāji vēl pirms noteiktajiem ierobežojumiem piefiksējuši, ka pie pieminētās takas valda problēma ar automašīnu stāvvietām.

Sanita
vēlējusies apmeklēt dabas taku

Kam īsti paredzēta Garciema piejūras dabas taka? Pie takas nav iespējams piekļūt tiem, kas nedzīvo Garciemā! Automašīnu novietošana ir liegta. Skumji, tik skaista vieta, bet piekļūt nav iespējams!

Pie pašas dabas taka sākuma ierīkota ceļa zīme, kas norāda par stāvvietu. Tiesa, šī stāvvieta paredzēta tikai cilvēkiem ar invaliditāti, pārējiem automašīna jānovieto pie Garciema stacijas, kas ir teju divu kilometru attālumā no pašas pastaigu vietas.

Satiktie vietējie iedzīvotāji nenoliedz, ka lielā automašīnu plūsma cilvēkiem nepatīkot. Problēmu ar autostāvvietām nesaskata, vēlreiz akcentējot, ka ir iespēja spēkratu atstāt pie Garciema stacijas. Tajā pašā laikā citi iedzīvotāji, kas dzīvo pavisam tuvu dabas takai, norāda, ka viņiem pretenziju pret takas apmeklētājiem neesot.

“Carnikavas Komunālserviss” direktors Gunārs Dzenis nenoliedz, ka pēc plāna bijis paredzēts izbūvēt lielu autostāvvietu, taču finansējuma dēļ tas nav realizēts. Tāpat bijis plānots izbūvēt arī bērnu laukumu. Šobrīd nevarot pateikt, vai pēc ārkārtējās situācijas plānoto varēs īstenot. Tāpēc aicina cilvēkus automašīnas novietot pie stacijas, lai nebūtu situācija, kad pēc takas apmeklējuma pie automašīnas sagaida sveiciens no policijas.