Autovadītāja iekuļas mīklainā avārijā, par kuras izraisīšanu piespriestie soda punkti tikpat mistiski pēkšņi pazūd

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Septiņdesmit eiro liela soda nauda un četri soda punkti par avārijas izraisīšanu un notikuma vietas pamešanu. Ziņu par šāda soda piespriešanu no Valsts policijas puses saņem autovadītāja, kurai, kā saka viņa pati, nu ir jāpierāda, ka ir bez vainas vainīga.

Iespējamais ceļu satiksmes negadījums, kā vēsta administratīvās lietvedības materiāli, noticis agrā septembra rītā Gogoļa ielā, vietā, kur transports izbrauc zem dzelzceļa pārvada virzienā uz centru. Sieviete dodas savās gaitās pa jau ierastu maršrutu pa Gogoļa ielu. Pirms viņas brauc trolejbuss, kuru vadītāja ar savu auto apsteidz, tad apstājas tam priekšā, jo luksoforā deg sarkanā gaisma. Kad iedegas zaļā, abi transporta līdzekļi aizbrauc katrs uz savu pusi. Kā pēcāk izrādās, ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Pirmā dīvainība. CSN notiek Gogoļa ielā, ceļu policija tiek izsaukta un to piefiksē Inženieru ielā.

Ingrīda
Autovadītāja

”Kad es ierados uz lietas izskatīšanu, man paziņoja, ka, apdzenot trolejbusu, es tā sānu esmu aizķērusi ar sava auto spoguli, noskrāpējusi un pametusi notikuma vietu! Ja kaut kas tamlīdzīgs bija, tad kādēļ trolejbusa vadītāja, kamēr stāvēju viņai priekšā, pie luksofora ne pīpināja, ne kā citādi nepievērsa manu uzmanību?”

Otrā dīvainība. Sievietei, kā viņa pastāsta, atrādīti video no novērošanas kamerām, kuras ir izvietotas visapkārt trolejbusam. Jā, tajos redzams, ka viņa sabiedrisko transportu apsteidz, sānu intervāls starp abiem spēkratiem ir aptuveni 15 centimetri, sievietes auto aizbrauc priekšā trolejbusam, bet avārijas brīdis nevienā mirklī nav redzams. Tas netraucē Valsts policijai par vainīgo atzīt sievieti un lemt, ka viņai nu jāmaksā 70 eiro liela soda nauda un viņai piešķirami četri soda punkti. Tas attiecīgi pamatīgi sagandē viņas kā autovadītājas vēsturi un pamatīgi sadārdzina auto apdrošināšanu.

Korupcijas skandālos ierautās “Rīgas satiksmes” transportam nodarītie zaudējumi aptuveni 9 eiro. Kā attiecīgo situāciju un soda samērību pret nodarītajiem zaudējumiem komentē Valsts policija? Nav zināms, jo jau kārtējo reizi Ceļu policijas pārstāvjiem neatrodas laika tikties ar “Bez Tabu” pieteiktajā laikā. Valsts amatpersonām esot darāmi citi pienākumi. Ilggadējais autovadītāju aizstāvis, jurists Edgars Džeriņš, kuram aprakstām situāciju, uzreiz saka, ka šajā gadījumā nevar būt ne runas par ļaunprātīgu avārijas vietas pamešanu. Attiecīgi arī par šāda soda piemērošanu.

”Ir lietas, kad video kamerā var redzēt, ka otrs transporta līdzeklis, pret kuru atsitas, sakustas, cilvēks izkāpj, paskatās un aizbrauc. Te ir acīm redzams nodoms, ka viņš zināja, ka ir noticis CSN un ir aizbraucis. Šinī gadījumā un tajā spriedumā, kuru es nosūtīju, ir acīm redzams, ka tas bojājums ir tik niecīgs, ka, ja tas bija, tad cilvēks to nevarēja just, aizbrauca, un tas ir iespējams.”

Lai arī skatītāja tiekas ar “Bez Tabu”, jo uzskata, ka ir sodīta nepelnīti un nolēmusi neklusēt, viņai ir maza cerība, ka izdosies panākt taisnību. Te seko trešā dīvainība šajā lietā, kura var pamatīgi uzlabot par vainīgu uzskatīto autovadītāju. Nākamajā dienā pēc “Bez Tabu” viesošanās pie viņas sieviete no Ceļu satiksmes drošības direkcijas elektroniskās vietnes saņem e-pastu, kurā melns uz balta rakstīts, ka: ”Saskaņā ar Ministru kabineta 2004. gada 21. jūnija noteikumu Nr. 551 ”Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi”, 19.12.2018. Jūsu pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir samazinājies – tagad Jums ir 0 pārkāpuma uzskaites punkti.”

Informācija no CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra sagatavota 19.12.2018. plkst. 07.29. Nākamās dienas agrā rītā. Valsts policija beigu beigās tomēr atsūta īsu rakstveida skaidrojumu, ka: ”Valsts policija ir saņēmusi šīs personas iesniegumu – sūdzību, kas šobrīd tiek izskatīta, lietas izskatīšanas laikā sods tiek apturēts, tostarp noņemti soda punkti.”

Ņemot vērā, ka lietā lēmums vēl nav pieņemts, šobrīd par konkrēto gadījumu plašākus komentārus likumsargi nevarot sniegt.

Foto