Autoserviss ”čakarē” klientu! Mašīna remontā kopš vasaras, ko darīt?

4 komentāri
Autoserviss ”čakarē” klientu! Mašīna remontā kopš vasaras, ko darīt?

Reti kurš no Latvijas autovadītājiem neizmanto iespēju savu braucamo apdrošināt KASKO atlīdzībai. Ja nu gadījumā kas. Un, ja nu kaut kas notiek, cilvēks protams cer, ka naudas atlīdzību piešķirs, vai pienākošo remontu veiks pēc iespējas ātrāk.

Par pavisam ko citu ir pārliecinājies mūsu Bez Tabu skatītājs, kuram viņa vazāšana aiz deguna ir līdz kaklam.

Postaža pēc tam, kad vasaras vidū Valkas pusē plosījusies pamatīga vētra. Vējš gāž ne vien kokus, bet rauj arī māju jumtus. Sētā pa gaisu lido krēsli, galdi.

Diemžēl vējš kustina ne tikai interjera priekšmetus, bet arī veco ozolu, kura tuvumā gadiem likta automašīna. Koks vējam padevies un gar zemi.

Andrejs, automašīnas īpašnieks

Tu knieb sev kājā, jo netici savām acīm. Nē, tas nevar būt, tas ir sapnis, jo vietā, kur jābūt automašīnai ir liela, zaļa kupena. Sāc to šķirstīt un skaties, ahā, redz kur numurs, redz kur auto.

Koks krītot pamatīgi saskādējis auto jumtu, izsists aizmugurējais stikls. Vīrietis sazinās ar apdrošinātāju, tā pārstāvis ātri atbrauc, novērtē gadījumu un dod slēdzienu, ka tas ir KASKO gadījums, auto remonta izmaksas segs apdrošinātāji.

Apskādēto bērīti nogādā apdrošinātāju ieteiktā servisā Rīgā. Paiet laiks, vīrietis negaidot brauc lūkot, kā veicas ar remontu. Bērītis izjaukts stāv servisa sētā.

Solīt sola, bet nedeva …

Kungs saka, ka visi termiņu solījumi bijuši mutiski. No servisa tikai vienu reizi saņemta īsziņa ar datumu, kad remontu pabeigs. 23 – 24. septembris. Bet nekā. Termiņš bīdās no nedēļas uz nedēļu.

Remonts esot ievilcies tamdēļ, ka nekur nevarot dabūt aizmugurējo stiklu. Vīrietis zvana autorizētam servisam un dzird, ka stikls ir piegādājams divu nedēļu laikā. Tas viņā rosina pārdomas par to, cik kvalitatīvi remonts tiks veikts.

Neko nezinām, mēs te maliņā pastāvēsim.

Bez Tabu sazinās ar apdrošinātāju – Baltijas apdrošināšanas namu, jo vēlamies dzirdēt viņu skaidrojumu par šo atgadījumu un to, kā tad ir ar darbu izpildes termiņiem, vai tiešām apdrošinātājam nav jāuzņemas atbildība?

Foto

Bet saņemam rakstveida atbildi, ka attiecīgais kompānijas pārstāvis tieši tagad ir atvaļinājumā, intervijas nebūs. Viņi skaidro, ka remonta termiņa problēmas jārisina servisam un klientam savstarpēji. Apdrošinātāji par to visu neatbild.

Braucam uz servisu. Redzam, ka vīrieša auto stāv sētā, apvilkts ar plēvi. Arī mēs dzirdam, ka problēmas ir ar lietotu detaļu atrašanu, jo apdrošinātājs tā noteicis. Uzklausīja kādu no servisa pārstāvjiem:

Latvijā šai mašīnai lietotu detaļu nav. Mēs pasūtījām Polijā, Lietuvā. Pieņemsim, ka ir tā, kā Jūs sakāt.

Kad viņam auto būs gatavs? Palicis tikai aizmugurējais stikls.

Mēs to pasūtījām, mums teica, ka to atsūtīs vai nu šajā, vai nākamajā piektdienā. Mums palicis tikai ielīmēt stiklu un prom.

Papīri, papīri un vēlreiz papīri!

Taujājam likumus pārzinošam ekspertam, kā izvairīties no šādiem gadījumiem. Ja iestājas kasko gadījums, vajadzīgs remonts, gan no apdrošinātāja, gan servisa jāprasa rakstveida apstiprinājums par darbu veikšanas termiņiem. Rakstveidā. Mutiski neder.

Eksperts arī uzsver, ka šis nav tas gadījums, kad nevarētu noteikt laika posmu, kurā darbi paveicami, jo serviss ir apdrošinātāju, nevis klienta izvēlēts. Atliek vien cerēt, ka ledus sakustēsies un šoreiz solītajā termiņā viss tiks pabeigts.

Kāda ir tava pieredze ar kasko? Vienmēr apmaksā nepieciešamos remontdarbus? Saistītais raksts

Rezultāti:
65%

35%

Video

4 komentāri