“Auto ripoja – braucu mājās!” Talsos saskādē svešu mantu, aizmūk, paša OCTA apdrošinātājs šokē ar regresa prasību

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

9 komentāri

Autovadītājs pēc ceļu satiksmes negadījuma Talsos, kurā saskādēja pašvaldībai piederošo ūdens hidrantu, neizpratnē, kāpēc paša OCTA polises apdrošinātājs vēršas pret viņu, pieprasot atmaksāt vairāk nekā 5 tūkstošus, ko apdrošinātājs, kompensējot nodarīto skādi, iepriekš ieskaitījis pašvaldības kontā. Autovadītājs bažījas, ka pašvaldības remontdarbu tāme, ko vietvara iesniedza apdrošinātājam, ir “uzpūsta” – norāda uz tāmes pozīcijām, darbiem, kas realitātē nav veikti.

Talsu iedzīvotājs Sandris stāsta, ka aizvadītajā vasarā ap pulksten 2.00 naktī, braucot pa Raiņa ielu Talsos, nesavaldīja savu automašīnu, kā rezultātā ietriecās ielas malā uzstādītajā hidrantā un pēcāk arī privātmājas žogā. Gan žogs, gan hidrants tika paskādēti.

Vēlāk Talsu novada pašvaldība, kam pieder ūdens hidrants, ar remontdarbu tāmi vērsās pie Sandra OCTA apdrošinātāja “ERGO”, pieprasot kompensēt autovadītāja nodarīto skādi. Ieskaitījis naudu – 5,7 tūkstošus eiro – pašvaldības kontā, “ERGO” regresa kārtībā vērsās pret savu klientu Sandri, pieprasot viņam atmaksāt kompensācijas summu.

Sandris nav ar mieru maksāt darbiem, kas realitātē nav veikti. Tiekoties pie ūdens hidranta, kam, kā sapratis, jau bija jābūt salabotam, viņš “Bez Tabu” demonstrē uz tāmē minēto un reāli veikto darbu nesakritībām. Pirmkārt, viņš norāda, ka uzstādīts lietots korpuss, lai gan tāmē noteikta jauna uzstādīšana. Tāpat nav veikti remontdarbi zonā ap hidrantu.

Sandris
iekūlies ķezā

Mani tas šokēja! Vērsos pie “ERGO”, lūdzot objektīvi izskatīt šo tāmi, salīdzinot ar to, kas ir izdarīts. Protams, nesanāca ar viņiem rast kompromisu.

“ERGO” komunikācijas vadītāja Agnese Grīnberga “Bez Tabu” klāstīja sekojošo:

Agnese Grīnberga
“ERGO” komunikācijas vadītāja

Mums primāri ir pienākums atlīdzināt zaudējumus cietušajai pusei. Vairumā gadījumu tiek sagaidīta nauda no apdrošinātāja, tad tiek veikti remontdarbi. Skaidrs, ka mēs izvērtējam ekspertu sagatavotās tāmes. Vērtējam, kādi bijuši izdevumi līdzīgos gadījumos, skatāmies, kurš ir tāmes sastādītājs. Pievēršam uzmanību, vai tas ir reģistrēts uzņēmums vai privātpersona. Tāpat skatāmies, vai tāmi pārbaudījis kāds eksperts. Varam pārbaudīt eksperta sertifikāta numuru. Attiecīgi, ja ir sertificēts eksperts, kurš tāmi pārbaudījis, vairumā gadījumu apdrošināšanas sabiedrībai nav pamata neuzticēties tāmei. Protams, vainīgā persona ir tiesīga vērsties pie cita, neatkarīga eksperta, kuram var lūgt sagatavot alternatīvu tāmes izvērtējumu. To var iesniegt apdrošināšanas sabiedrībai, lūdzot izvērtēt, vai tāme bijusi pamatota. Tomēr, ja cietusī puse iesniegusi eksperta izvērtētu tāmi, būtībā apdrošināšanas sabiedrībai nav iemesla neticēt sertificēta eksperta izvērtējumam.

Talsu novada pašvaldībā nenoliedz, ka tāmē uzskaitītie nepieciešami remontdarbi patiesi nav pabeigti, tomēr pašvaldība cer, ka drīzumā darbus izdosies pabeigt.

Inita Fedko
Talsu novada pašvaldības pārstāve

Hidrants ir pasūtīts, bet ārkārtējās situācijas dēļ tas vēl nav piegādāts. Šobrīd uzlikts lietots hidranta aizsargvāks, bet tas būs līdz brīdim, kamēr piegādās jauno hidrantu. Ar būvnieku noslēgta garantijas vēstule, kas apliecina, ka, kolīdz hidrantu piegādās, to uzstādīs. Ņemot vērā to, ka jaunais hidrants vēl nav uzstādīts pilnā komplektācijā, nav līdz galam paveikti pārējie darbi.

Talsu novada pašvaldībā informē, ka remontdarbu izmaksas būs zemākas, pārpalikumu atdos “ERGO” , līdz ar to Sandrim būs jāatmaksā mazāka naudas summa.

No vilka muka, pret lāci atdūrās

Tiesa, Sandris varēja aiztaupīt sev galvassāpes. “ERGO” pret savu klientu vēršas ar regresa prasību, jo autovadītājs pēc ceļu satiksmes negadījuma aizmuka no notikuma vietas.

Agnese Grīnberga
“ERGO” komunikācijas vadītāja

Regresa tiesības OCTA gadījumos ir tikai un vienīgi atsevišķās situācijās. Piemēram, ja šoferis vadījis transportlīdzekli alkoholisko, psihotropo vai narkotisko vielu iespaidā. Tāpat, ja transportlīdzekļa vadītājam nav bijusi atbilstošas kategorijas vadītāja apliecība. Vai arī gadījumos, kad transportlīdzekļa vadītājs pametis negadījuma vietu.

Sandris nenoliedz, ka sagrēkojās. Vēlāk, kad sanākusi skaidrošanās policijā, likumsargi esot vaicājuši, vai aizmukšana no negadījuma vietas bijusi saistīta, piemēram, ar alkohola lietošanu pie stūres. Sandris stāsta, ka neesot vēlējies mukt no problēmām. Sākotnēji esot piegājis pie privātīpašuma, kuram sabojāja sētu. Saimnieki neesot bijuši mājās, un, tā kā ar auto varēja pārvietoties, aizbraucis tālāk. Tiesa, policija bija jāizsauc, jo tika sabojāts arī hidrants, tātad – trešās personas manta.

Talsu novada pašvaldībā informē, ka vietvara vērsās Valsts policijā, jo sākotnēji hidranta sabojātājs nebija zināms. Domē ir pateicīgi likumsargiem par darbu. Ja nebūtu izdevies atrast aizmukušo šoferi, visticamāk, hidrantu nāktos labot par nodokļu maksātāju naudu.

9 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Mirušais ir kails, ar zilumiem uz sejas!" Saņemot mirušo no Vidzemes slimnīcas morga, tuviniekus pārņem izmisums!

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

Vai zaļu kartupeļu lietošana uzturā ir bīstama veselībai?

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

"Zēni vēl aizvien gaida vēstules!" Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!

"Suns tika žņaugts!" Terjera saimniece uzskata, ka suņu frizētavā lietota vardarbība

"Laikam jāsametās tāda gruntīga "vafele"..." Kuldīdzniekus pārsteidz valstī zināma spēkavīra komentāri

Ceļu uzturētāji pie Mālpils “pazaudē” piecus kilometrus