Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri
Atpūtniece no ārzemēm šokā: Mani līdz sirds dziļumiem nokaitina fakts, ka brīvdiena ar ģimeni Latvijā var beigties ar nepamatotu sodu!
Ieva Čīka / LETA

Sanija dzīvo ārzemēs, taču atvaļinājuma laiks labprāt tiek pavadīts Latvijā. Šis gads nav izņēmums – šobrīd sieviete kopā ar ģimeni atpūšas Latvijā. Ģimene bija nolēmusi, ka trešdien visi kopā dosies baudīt dienu Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Sanija piebilst, ka, tā kā nav ”vietējā” iedzīvotāja, viņa vienmēr pievērš uzmanību tam, kur drīkst novietot automašīnu. Sanija atzīst, ka ir pieradusi, ka par stāvvietu ir jāmaksā, taču fakts, ka galvaspilsētā tomēr ir vietas, kur to var nedarīt, viņu ir iepriecinājis.

Kā ierasts, Mežaparka teritorija saulainajās dienās ir pilna ne tikai ar cilvēkiem, kuri labprāt tur atpūšas, bet arī ar viņu automašīnām. Sanija stāsta, ka konkrētajā dienā trotuāra mala bija pārpildīta ar spēkratiem. Starp automašīnām atradās viena brīva vieta, tāpēc, ilgi nedomājot, ģimene automašīnu novietoja līdz ar citiem auto.

Mēs pārbaudījām, vai tiešām nekur nav zīmes par maksas stāvvietu. Zīmes nebija, citām mašīnām arī nekas logos izlikts nebija. Sapratām, ka viss ir kārtībā!

Liels bijis ģimenes šoks, kad pēc Zooloģiskā dārza apmeklējuma, pieejot pie automašīnas, viņi konstatēja, ka viņiem piemērots sods 40 eiro apmērā. Skaidrojums pavisam vienkāršs – darbības zona.

Sieviete šo situāciju sauc par netaisnību. Vēl lielāks izbrīns radies mirklī, kad viņa konstatējusi, – sods piemērots tikai viņas un priekšā stāvošai “BMW” markas automašīnai, kaut gan mašīnas pēc sievietes teiktā tur esot bijušas ”pa pilno”.

Pēc protokola saņemšanas sieviete sākusi pētīt apkārtni un tur esošās zīmes. Izrādās, ka tiešām – zīme tur ir, tomēr stipri ieaugusi kokos, kuru, izkāpjot no mašīnas, redzēt ir ļoti grūti. Tomēr dzeltenā strīpa uz trotuāra nav uzkrāsota.

Mani līdz sirds dziļumiem nokaitināja fakts, ka valstī, kurā minimālā alga ir 380 eiro, cilvēkam, kurš aizbrauc uz Zoo pavadīt dienu ar bērniem, dienas beigās saņem sodu! Šie 40 € ir liela nauda! Protams, viss tikai tāpēc, ka nevar nokārtot to, lai konkrētajā vietā tiktu uzkrāsota dzeltenā līnija!

Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību pārstāve Una Ahuna- Ozola informē, ka norādītajā posmā, Meža prospektā, no Kokneses prospekta līdz Gatartas ielai, 326. ceļa zīmes “Apstāties aizliegts” ir izvietotas kopš 2009. gada.

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste

Abos ielu posmos ir izvietotas arī dublējošās ceļazīmes, lai nodrošinātu papildu uzmanību aizliegumam.

Satiksmes departamenta speciālisti solīja minēto teritoriju apsekot un nepieciešamības gadījumā apgriezt redzamību aizsedzošos koku zarus.

Foto

TOP komentāri

 • Dainis Smelters
 • Antonija-Anita

  Antonija-Anita

  Naudina pietiek nodokliem,rekiniem,soda naudam,pari nekas neatliek.
  "Ladi dzivojam"
 • murgs

  murgs

  nesaprotu, par ko šūmējiens - pašai par sevi? ,,neko neredzēju, nezinu - ta jua var par jebko teikt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl