”Atdodiet manu naudu!” ilggadēja darbiniece nesaņem nopelnīto

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Marinai ar autoskolu ”Fortūna” sadarbība bijusi kopš 2008. gada. Viņa pat kļuvusi par filiāles vadītāju. Pēc bērna piedzimšanas Marina izbeigusi darba attiecības un kļuvusi par pašnodarbināto, lai turpmāk darbotos kā pasniedzēja C kategorijas autovadītāja apliecības kārotājiem.

Ar darbu autoskolā sieviete bijusi apmierināta. Darbā varēja gana pieklājīgi nopelnīt, taču arī darba esot bijis daudz. Nesaskaņas ar autoskolas direktoru sākušās brīdī, kad Marina pārtraukusi darba attiecības un kļuvusi par lektoru kursantiem.

Pasniedzēja demonstrē ierakstus CSDD sistēmā, kurā var redzēt novadītās, taču neapmaksātās nodarbības. Kopsummā Marina šobrīd neesot saņēmusi 730 eiro. Kādu dienu sieviete saņēma zvanu no uzņēmuma vadītāja.

Marina
Vēlas saņemt nopelnīto naudu

Pirms jaunā gada pabeidzu darbu ar vienu grupu, aizsūtīju rēķinu 2. janvārī. Viņš (uzņēmuma vadītājs) pieņēma rēķinu, piekrita summai. Tajā laikā vadīju vēl vienu grupu. Mēneša vidū sapratu, ka nauda nav ieskaitīta. Sāku vaicāt, kad varētu to gaidīt. Man piezvanīja Aleksandrs Vorobjovs (uzņēmuma direktors) un prasīja, vai man pašai ir autoskola. Es neesmu ne īpašniece, ne līdzīpašniece nevienai autoskolai. Jā, es kā pasniedzēja sadarbojos ar vairākām autoskolām. Viņš (Vorobjovs) teica, ka man jāslēdz autoskola, vai arī neizmaksās naudu.

2016. gadā abas puses parakstīja pielikumu darba līgumam, kurā norādīts, ka, beidzoties darba attiecībām, Marina piecus gadus nedrīkst strādāt citā autoskolā un mācību centros.

“Bez Tabu” vienošanos demonstrē Valsts darba inspekcijā, kur norāda, ka tajā nav ņemts vērā Darba likumā rakstītais.

Dace Stivriņa
Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Maksimālais pieļaujamais termiņš, uz kādu drīkst slēgt šādu vienošanos, ir divi gadi. Tāpat vienošanās jāparedz ikmēneša atlīdzība, ko darbiniekam ir tiesības saņemt, lai viņš neietu strādāt tajā jomā, kur iepriekš strādājis pie darba devēja. Persona drīkst strādāt citās sfērās.

“Bez Tabu” izdodas sazināties arī ar autoskolas ”Fortūna” direktoru Aleksandru Vorobjovu, kurš telefonsarunā norāda, ka darba attiecības ar Marinu pārtrauktas pērnā gada vidū, ja bijusī darbiniece uzskata, ka nav saņēmusi kādu atlīdzību, viņa varot vērsties tiesā.

“Bez Tabu” iepazīstina ar Marinas situāciju arī zvērinātu advokātu Jāni Lapsu, viņš norāda, ka sieviete var vērsties tiesā. Gadījumā, ja Marina izmantos arī zvērināta advokāta pakalpojumus, arī šos izdevumus iespējams piedzīt tiesas procesā.

6 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!