“Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai.” CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

231 komentārs

Septembra beigās Valsts policijas (VP) likumsargi Ventspils novada Tārgales pagastā pieķēra ļoti steidzīgu šoferi, kurš traucās ar 168 km/h. Ventspils puses iedzīvotājs ziņo, ka ātrumpārkāpējs ir vietējās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tehniskās apskates stacijas darbinieks, kurš arī pēc šādas sagrēkošanās turpina strādāt CSDD.

Jau iepriekš mediji, atsaucoties uz VP izplatīto informāciju, vēstīja, ka 20. septembrī, ap plkst. 17:30 VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas no Liepājas, sniedzot atbalstu kolēģiem Ventspilī, patrulēja Ventspils novada Tārgales pagastā, kur uz autoceļa P122 fiksēja automašīnu ”Audi”, kuras vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 90 km/h, pārvietojās ar 168 km/h. Kā skaidroja VP, saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu līdz 480 eiro, kā arī uz sešiem mēnešiem tiek piemērots liegums vadīt transportlīdzekļus.

Pēc ziņas par konkrēto gadījumu publicēšanas medijos ar “Bez Tabu” sazinājās Ventspils puses iedzīvotājs. Vēloties palikt anonīms, viņš raidījumam ziņoja, ka ātrumpārkāpējs ir Ventspils CSDD tehniskās apskates stacijas darbinieks. Viņaprāt, pēc šāda pārkāpuma, kā rezultātā piemērots liegums stūrēt, konkrētajai personai vairs nevajadzētu strādāt CSDD gan darba specifikas, gan ētisku apsvērumu dēļ.

ziņo par ātruma pārkāpēju

Ventspilī, kā jau vienmēr, viss apslēpts, bet ”Audi” šoferis, kurš brauca ar 168km/h, ir CSDD tehniskās apskates darbinieks. ”Uzspieda” taisnā posmā, braucot mājās no darba. Cik zinu, CSDD atlaiž darbiniekus, ja viņi zaudē tiesības, bet šis skrējējs turpina strādāt. Bez tiesībām, sieva ved uz darbu.

Ventspilī tehniskās apskates pakalpojumu CSDD uztic SIA “Venttests”, kas ir CSDD un Ventspils pašvaldības kopuzņēmums. Tehniskās apskates stacijas telpās “Bez Tabu” izdevās sastapt darbinieku,  par kuru kā ātrumpārkāpēju ziņoja skatītājs. Darbinieks atzina, ka sodīts par steidzīgo braukšanu. Tāpat viņš teica, ka par pārkāpumu informējis savu priekšniecību. Uzskata, ka var turpināt darbu tehniskās apskates stacijā, jo aizliegums, viņaprāt, attiecas uz transportlīdzekļa vadīšanu kopējā ceļu satiksmē. Uz jautājumu, vai darba pienākumos ietilpst klientu transportlīdzekļu pārvietošana, sēžoties pie stūres, ātrumpārkāpējs atbildēja ar pretjautājumu: “Tu gribi nākt strādāt manā vietā?”

Sarunā ar “Bez Tabu” tehniskās apskates darbinieks palika pie sava, uzskatot, ka liegums sēsties pie stūres netraucē darba pienākumu veikšanu. Vēl pirms viņu uzrunāja “Bez Tabu” savā sociālā tīkla profilā jau bija paguvis komentēt sagrēkošanos. Ievotojot “Instagram” ziņas par ātruma neievērošanu ekrānšāviņu, viņš to parakstīja ar šādu tekstu: “Kad tu kļūsti par pārkāpēju, pat īpaši to neplānojot… Tehniska kļūme, liela jauda, policijas netrafarētā patruļa, kura iebrauc pretējā joslā ar mērķi taranēt. Un tu esi dažās sekundēs kļuvis par virsrakstu daudzos portālos.”

Sarunā ar “Bez Tabu” ātrumpārkāpējs arī pieturējās pie skaidrojuma, ka apzināti neesot vēlējies tik ļoti steigties. “Uzspiedis” pārlieku, jo konstatējis automašīnai kādu tehnisku ķibeli.

Kā var apzināti pārkāpt? Ar to mašīnu nav problēmu pārkāpt ātrumu arī jums, vecmammai vai vēl kādam. Mašīna raustījās, nospiedu gāzi grīdā, no trešā ātruma pārslēdzos ceturtajā. Sanāca tā, kā sanāca, un viss.

Raidījuma komanda uzrunāja arī SIA “Venttests”, kas sniedz tehniskās apskates pakalpojumu, valdes locekli Arvīdu Dermaku. Viņš skaidri neatzina, vai zina par padotā darbinieka pārkāpumu satiksmē un vai darbinieks viņu informējis par notikušo. Raidījumam Dermaks stāstīja, ka iepriekš redzējis medijos ziņu par ātrumpārkāpēju. Dermaks pauda, ka gaida informāciju no policijas par pieņemto lēmumu sodīt darbinieku, tad domāšot, vai viņš var turpināt darbu.

CSDD iekšējās kārtības noteikumi, kas atrunāti darba tiesiskajās attiecībās, paredz, ka transportlīdzekļa vadītāja apliecības anulēšanas vai lieguma sēsties pie stūres gadījumos, darbinieks vairs nedrīkst veikt transportlīdzekļu tehniskās apskates, raidījumu informēja CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Mārtiņš Mālmeisters
CSDD pārstāvis

Lai veiktu tehnisko apskati, nepieciešama autovadītāja apliecība, tā ir obligāta prasība inspektoriem, jo kaut nedaudz, bet ir nepieciešams pārvietot transportlīdzekli. Līdz ar to pastāv divas iespējas: vai nu darba attiecības tiek izbeigtas, vai konkrētais darbinieks tiek novirzīts tādu pienākumu veikšanai, kam nav nepieciešana transportlīdzekļa vadītāja apliecība.

Lēmumu par tālāko sadarbību ar darbinieku jāpieņem SIA “Venttests” vadībai, norādīja Mālmeisters.
231 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!