Ar sarūsējušu un, iespējams, bīstamu “žigulīti” Rīgā pārvadā metāllūžņus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

9 komentāri

Sarūsējošo “žigulīti” pamanījis ne viens vien rīdzinieks. Visbiežāk tas piefiksēts galvaspilsētas nomalē – vietā, kur atrodas vairāki metāllūžņu pieņemšanas punkti. CSDD datubāzes informācija liecina, ka “žigulītis” pēdējo reizi tehniskajā apskatē viesojies pirms 16 gadiem.

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāji norāda, ka spēkrats regulāri manīts Rīgā, Višķu ielas apkaimē. “Bez Tabu” krustu šķērsu izbraukā mikrorajona iekšpagalmus, taču no pieminētā spēkrata nav ne vēsts, tomēr uzrunātie iedzīvotāji norāda uz garāžām, pie kurām “žigulītis” regulāri novietots.

Turpat netālu rosās vīrietis, kurš stādās priekšā kā Vaļera. Viņš raidījumam atklāj, ka ar “žigulīti” brauc kungs ar palamu Pigmejs. Paši ir sava veida konkurenti, taču Pigmejs skaitoties jomas haizivs.

Diemžēl automašīnas vadītāju mājās neizdodas sastapt, taču, uzrunājot kāda veikala darbiniekus, viņi atklāj, ka gar viņu darbavietu vīrietis braucis regulāri. Pēdējā reizē “žigulītis” gan bija pamatīgi pārguris un to nācās vilkt.

Ingus
Regulāri redzējis “žigulīti”

Šeit strādāju piecus gadus, regulāri redzēju. Cik zinu, arī pirms tam viņš braukāja. Braukāja ļoti regulāri. Par ko viņam piesieties? Viņš savāca visus metāllūžņus, ko daudzi izmeta no dzīvokļiem. Domei vajadzētu padomāt par to, lai viņam iedotu citu rumaku. Viņš ir kā vietējais sanitārs. Ja viņam nebūs, ar ko vākt, tad būs miskaste.

“Bez Tabu” izdodas atrast pieminēto “žigulīti” stāvam kādā metāllūžņu pieņemšanas punktā, tā darbinieki atklāj, ka mašīna pieder regulāram klientam, kurš, ļoti iespējams, nu nolēmis spēkratu nodot kopā ar kārtējo kravu. Pagaidām gan darījums vēl nav noticis.

Ieva Bērziņa
Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve

Atbilstoši likumdošanai, ja transportlīdzeklis trīs gadus nav uzrādīts tehniskā apskatē, tas tiek izslēgts no reģistra. Arī šis transportlīdzeklis ir izslēgts no reģistra, ar to nedrīkst piedalīties satiksmē. Par to pienākas sods.

Valsts policijas pārstāvis Andris Locs norāda, ka šobrīd tiek veikta pārbaude, lai noskaidrotu, vai ir iespēja sodīt konkrētu automašīnas vadītāju. ”Mēs nezinām, cik bieži ar šo spēkratu piedalās ceļu satiksmē. Par braukšanu bez derīgas tehniskās apskates sods ir līdz 120 eiro, kā arī, piedaloties satiksmē bez derīgas OCTA, sods arī ir līdz 120 eiro,” raidījumam stāsta likumsargu pārstāvis.

Locs stāsta, ka noteikumi neaizliedz kravu pārvadāt uz spēkrata jumta, ja tā ir atbilstoši nostiprināta.