Ar policista auto izraisa avāriju un aizbēg

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Ietriecoties stāvošā 2017. gada automašīnā, radīti bojājumi aptuveni 2300 eiro apmērā. Ilggadējs policists, ar kura automašīnu izraisīta avārija, atsakās Ceļu policijas darbiniekiem atklāt, kurš spēkratu vadījis.

Kristapa 2017. gada “Toyota” šobrīd ir servisā, kur darbu tāme sasniedz teju 2300 eiro. Ceļu satiksmes negadījums notika kādā Ziepniekkalna iekšpagalmā, kur Kristaps savu automašīnu bija novietojis uz nepilnu stundu.

Iznākot no dzīvokļa, vīrietis pamanījis, ka pie viņa automašīnas sastājušies vairāki cilvēki, kā arī bija atstāta ziņa no cilvēkiem, kuri redzējuši automašīnu, kuras autovadītājs izraisījis avāriju un aizbēdzis no notikuma vietas.

Aculiecinieki redzējuši, ka Kristapa automašīnā ietriecies ”Volvo” markas spēkrats, paspējuši piefiksēt tā valsts reģistrācijas numurzīmi. Avārija notika sestdienā, 30. martā, taču jau tuvākajās darba dienās pirms ceļu policijas darbinieki paspēja automašīnu aplūkot, tā jau tikusi saremontēta. Cietušajam izdevies noskaidrot, ka automašīna, ar kuru, iespējams, izraisīta avārija, pieder Valsts policijas galvenajam inspektoram Intam Cīrulim. Policists saviem kolēģiem neatklāj, kurš vadījis viņa spēkratu un kurš atstājis negadījuma vietu.

Kristaps
Cietušās automašīnas īpašnieks

Dzīvē visādi gadās, varbūt vainīgajam kaut kur bija jāsteidzas. Bet līdz pat šim brīdim es no viņa neesmu saņēmis nekādu ziņu. Tagad valstij jātērē līdzekļi, lai šo lietu atrisinātu. Vai šāds cilvēks ir cienīgs būt policijā?

Raidījuma “Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka likumsargs Ints Cīrulis regulāri dodas pie kādas sievietes, kas dzīvo kaimiņos Kristapam. Diemžēl žurnālistiem neizdodas I. Cīruli sastapt ne konkrētajā adresē, ne viņa īpašumā Mārupes novadā.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā par ziņu nesniegšanu paredzēts sods līdz simt četrdesmit eiro. Turpretī par notikuma vietas pamešanu paredzēts sods līdz septiņsimt eiro, kā arī var nākties līdz pat diviem gadiem aizmirst par automašīnas vadīšanu. Ja būtu izrādījies, ka autovadītājs bijis alkohola reibumā, sods būtu vēl bargāks.

Valsts policijas Rīgas reģiona Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka šajā gadījumā tiks izmeklēta gan konkrētā avārija, gan tiks ierosināta disciplinārlieta pret galveno inspektoru Intu Cīruli. ”Šī lieta policijai slavu nedara,” nosaka priekšnieka vietnieks un piebilst, ka likumsargi regulāri saskaras ar ceļu satiksmes negadījumiem, kur vainīgā persona pametusi notikuma vietu.

TOP komentāri

 • Askolds Škenders
  +12 +12 0

  Askolds Škenders

  Interesantu lietu uzināju no šī sižeta,uzreiz var redzēt ka policists zina likumus un viņš ir gatavs lai viņu soda ar pantu par ziņu nesniegšanu kas ir no 40-140 eiro,nekā pateikt ka pats braucis un tad ir sods lidz 700 eiro,ja vēl atklājas alkahols,tad vispār uz visu banku!Nu jauki policista kungi,apgaismojāt tautu kā apiet likumu un atrast mazāk sapigu sodu!Rādiet vien priekšzīmi kā "godprātigi" pildīt Latvijas likumus.......
 • tas nekas
  +8 +7 -1

  tas nekas

  41.pants. Apdrošinātāja un Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja regresa prasība
  (1) Apdrošinātājs ir tiesīgs iesniegt regresa prasību pret:
  2) ceļu satiksmes negadījumā zaudējumu nodarījušā transportlīdzekļa īpašnieku vai — transportlīdzekļa līzinga gadījumā — līzinga ņēmēju, ja:
  c) transportlīdzekļa vadītājs, neievērojot šajā likumā vai citos normatīvajos aktos noteiktās prasības, atstājis notikuma vietu un konkrētā persona, kura vadījusi transportlīdzekli ceļu satiksmes negadījuma brīdī, nav noskaidrota,
  https://likumi.lv/doc.php?id=87547

  Inspektors kā Volvo īpašnieks no regresa neizspruks, tas priecē.
 • Inspektors

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl