Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

38 komentāri

Lielākajai daļai autovadītāju ar pieredzi apgriešanās manevra veikšana ir kā ”špicka”. Ja vēl uz brauktuves ir izveidota speciāla vieta, kur to veikt. Bet izrādās, ka, ja šādā vietā notiek autoavārija, apdrošinātājiem, lai noteiktu vainīgo, nākas pieaicināt veselu baru ekspertu.

Situācija iz dzīves. Vietā, kur var apgriezties braukšanai pretējā virzienā, apstājas auto A. Blakus, kreisajā pusē, apstājas auto B. Spēkrati uzsāk braukšanu, notiek sadursme. Kurš ir vainīgs? Auto A, kurš apstājās vairāk labajā, vai auto B, kurš atradās tuvāk kreisajai malai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautājums, kurš tiek vērtēts neviennozīmīgi. Latvijas transporta līdzekļu apdrošinātāju kantora pārstāvis Stengrēvics saka, ka viņi vadās pēc tā, ka, ja apgriešanās vietā atradās divi auto, ir jāņem vērā tā sauktais labās rokas princips. Proti, pirmais kustību uzsāk tas spēkrats, kuram labā puse ir brīva. Šim apgalvojumam piekrīt gan Valsts policijas, gan autoskolas pārstāvji.

Māris
autoskolas pasniedzējs

Autovadītājam, kurš vēlas veikt manevru – apgriešanās braukšanai pretējā virzienā, un ja uz brauktuves ir sadalošā josla, ir jāieņem pozīcija pēc iespējas tuvāk brauktuves kreisajai malai, lai nogrieztos pa kreisi.

Apgriešanās vietā spēkrats novietojams pēc iespējas tuvāk labajai malai. Palaižam garām citus braucējus un tad turpinām ceļu pretējā braukšanas virzienā.

Ja šādās vietās notiek sadursme, pēc policijas pārstāvja Anša Pumpura teiktā, teju vienmēr ir jāveic trasoloģiskās ekspertīzes.

”Vienmēr ekspertiem nākas lūkot, kādas ir bijušas abu spēkratu trajektorijas, cik un kādi ir bojājumi. Teju vienmēr pastāv strīds starp šoferiem.”

Lai precīzāk izprastu, kā apgriezties un ko iesaka autobraukšanas speciālisti, skaties raidījuma Bez Tabu sižetā.

Foto

TOP komentāri

 • Imants Kaziļuns
  +2 +2 0

  Imants Kaziļuns

  Vajag pareizi organizēt satiksmi nevis tīksmināties un spriedelēt..
 • Dzintars Brokovskis
  +2 +2 0

  Dzintars Brokovskis

  Viss ir vienkàrši Zigmunds - darbojas labàs rokas likums - ja esi tàlàkajá trajektorijà brauc uz labo joslu, ja iekšèjà - tad kreisà josla.
 • Māra Mročko

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl