”Apēd zāli un ietvi!” Rīdziniekus kaitina nevietā nomestie nomas rolleri

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Periodiski sociālajos tīklos tiek publicēti attēli ar iznomātiem ziliem rolleriem, kas novietoti tā, ka traucē citiem pilsētniekiem. Jau no rītdienas būs iespējams sodīt šādus motobraucējus.

“Twitter” lietotājs Andrejs savā profilā publicējis attēlus, kuros redzams, ka trīs rolleri novietoti trotuāra vidū, vēl divi novietoti zaļajā zonā. Situācija iemūžināta Mežaparkā, kur sastopamas arī daudzas jaunās māmiņas. Arī attēlā redzams, ka rolleri apgrūtina pārvietošanos pa trotuāru.

Rolleru iznomātāja ”Skok” lietošanas noteikumos vien norādīts, ka rollerus nedrīkst novietot uz zāles, smiltīm un bruģa. “Sērfojot” uzņēmuma mājaslapā, kādā sadaļa lasāms arī, ka tos nedrīkst novietot vietās, kur tas rada šķēršļus satiksmei vai gājējiem. Netālu no kāda tirdzniecības centra Juglā, uz trotuāra, vietā, kur ceļu šķērso tramvaja pasažieri, viņu priekšā izvietoti seši mopēdi.

Vairāki uzrunātie pilsētnieki norāda, ka mopēdi brīžiem novietoti tā, ka traucē izmantot trotuāru, tikmēr citi atzīst, ka pilsētvidē nemaz nav pamanījuši šādus mopēdus.

Monika
Nesaskata lielu problēmu

Varbūt tos labāk būtu novietot tur, kur ir mašīnu stāvvietas. Es parasti tos neievēroju. Parasti tie stāv malā. Šajā vietā bija grūti iziet cauri, bet nezinu, vai tā īsti ir problēma.

”Skok” pārstāvji vairāku dienu garumā tā arī neatrod laiku, lai tiktos ar raidījumu “Bez Tabu” un izstāstītu, kā klienti tiek instruēti par rolleru novietošanu. Tā vietā atbildes uz jautājumiem tiek atsūtītas rakstveidā.

“Skok” atbilde

Šobrīd nomai ir pieejami 230 e-motorolleri. “SKOK” e-motorollerus var novietot bezmaksas sabiedriskajās stāvvietās, “Rīgas satiksme” apkalpotajās stāvvietās. “SKOK” savus lietotājus instruē gan aplikācijā ( klientiem ir jāskatās, vai e-motorolleris netiek atstāts kādā no maksas stāvvietām, vai neaizšķērso gājējiem ceļu, nav traucēta ieeja veikalos utt.), gan mājas lapā, kā arī soc. saitos.  Klienti regulāri arī saņem e-pastus ar jaunumiem, informatīviem, ilustratīviem materiāliem par pareizu un korektu e-motorolleru atstāšanu.

Satiksmes ministrijā norāda, ka no 1. jūlija stāsies spēkā likumdošanas izmaiņas, kas ļaus sodīt tos mopēdistus, kuri transportlīdzekli būs atstājuši neatļautā vietā. Līdz šim to varēja darīt tikai tajos gadījumos, kad likumsargi notikuma vietā ”pieķēruši” arī pārkāpēju.