Aktieris Arturs Krūzkops: ”Ja runājam par velo infrastruktūru, tās šobrīd vienkārši nav!”

1 komentārs
Aktieris Arturs Krūzkops: ”Ja runājam par velo infrastruktūru, tās šobrīd vienkārši nav!”
Foto: Ekrānuzņēmums

Eiropas Mobilitātes nedēļā iedzīvotāji tiek aicināti pievērst uzmanību saviem ikdienas pārvietošanās veidiem. Izvērtēt, kurš no tiem būtu draudzīgāks videi un veselībai. Nacionālā teātra aktieris Arturs Krūzkops ar velosipēdu pārvietojas ikdienas, nevis kādā īpašā nedēļā reizi gadā, tāpēc zina teikt, ka Rīgā riteņbraucēji nemaz tik gaidīti nejūtas.

Vienīgais veloceļš, kuru aktieris Arturs Krūzkops uzteic, atrodas Skolas ielā, jo uz tā riteņbraucēji tiek nepārprotami nodalīti no gājējiem un autovadītājiem. Citādi bieži nākas izvēlēties – strīdēties ar vieniem vai otriem.

Aktieris min situāciju, kad ticis nolamāts, jo ar velosipēdu atradies uz ietves. Bet kur citur, lai velobraucēji liekas, ja veloceliņa viņa maršrutā vienkārši nav?

Foto: LETA

Foto: LETA

Arturs Krūzkops, aktieris

Ja mēs runājam par velo infrastruktūru, tās šobrīd nav. Kamēr veloceliņi netiks atdalīti no ielām un ietvēm, turpināsies kašķi starp riteņbraucējiem un autovadītājiem, un riteņbraucējiem un kājāmgājējiem!

 

Projekta ”Velodati” idejas autore Nika Aleksejeva bieži ir tādas pašas izvēles priekšā, jo viņas ikdienas maršruts nepiedāvā nevienu veloceļu, tāpēc vēlējusies uzzināt, cik vēl riteņbraucējiem nākas saskarties ar šādu problēmu.
Projekta ietvaros 164 cilvēki iesūtīja vairāk nekā 600 maršrutu.

Foto

Gala rezultātā izveidotā karte atklājusi divus populārākos veloceliņus, kuri gan diezgan bieži sabiedrībā tikuši kritizēti – Lāčplēša un Barona ielas veloceliņi. Salīdzinoši klusi un nepadzīvoti ir Dzirnavu un Elizabetes ielas veloceļi, bet jau seno strīda ābolu, Brīvības ielas centra daļu, velobraucēju riepu nospiedumi iekrāsojuši spilgti sarkanu.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante skaidro, ka Rīgā tiek plānota jaunu veloceliņu izbūve, piemēram, Dārziņi – Centrs, Ziepniekkalns – Centrs, Bolderāja – Centrs. Lai kompensētu Brīvības ielas veloceliņa trūkumu, izbūvēta rekomendējošā velojosla uz Barona ielas.

Video

1 komentārs