Aknīstē fotoradara vandaļiem draud līdz pat desmit gadus ilgs cietumsods! Kā policija izskaitļo vainīgos?

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

64 komentāri

Tas bija 2015. gada sākums, kad Latvijā sāka darboties pirmie fotoradari, kurus sāka uzstādīt CSDD, un, kā jau bija sagaidāms, ir cilvēki, kuri ir gatavi ātruma mērāmās ierīces iznīcināt. Nupat ziņots, ka vandaļi sabojājuši jau ceturto.

Šā gada aprīlis. Uz apvedceļa Rīga–Babīte esošais fotoradars atklāj sarakstu, kurā iekļaujami Latvijā sabojātie jaunie fotoradari. Zem ātruma mērierīces kāds iekur sakrautu auto riepu sārtu. Nākamais ugunskurs zem radara tiek sakurts jūnija sākumā pie Varkaļu kanāla uz šosejas Rīga–Ventspils.

Paiet pāris mēneši, un tas pats atkārtojas arī Ozolnieku pagastā. Nupat saņemta ziņa arī no Aknīstes pagasta. Tur glaunā ierīce nav dedzināta, to mēģināts apgāzt.

Jānis Aizpors

Jānis Aizpors
CDSS pārstāvis

Šie te bojājumi, lai gan tie ir lieli, tie ir apdrošināti. Bojātos radarus ļoti ātri saved kārtībā vai arī tiek uzlikts jauns. Šajā gadījumā ir bojāts tikai stabs, un tuvākajās dienās tas tiks atjaunots.

Cilvēkiem nav nekādas jēgas paļauties uz to, ka šādā veidā viņi radarus izsitīs no ierindas.

Četri gadījumi kopš 2015. gada, kad uz Latvijas ceļiem sāka ieviest jaunos radarus, nav liels skaits. Laikā, kad uzpariktes uzraudzīja privātais kantoris, par uzbrukumiem bija dzirdams teju ik dienas. Dedzināti, sašauti, apkrāsoti, sasisti, nogāzti. Šādu attieksmi auto un moto vadītāji pauda pret ātruma mērīšanas iekārtu ieviešanas kārtību.

Kā pastāsta Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica, par katru vandalisma aktu, gan toreiz, gan tagad, ir ierosinātas krimināllietas, vainīgajiem draud līdz pat 10 gadu ilgs cietumsods. Tas ir maksimālais, kurš paredzēts par svešas mantas bojāšanu. Vandaļi pat neapzinās, ka būtībā tie šauj paši savās kājas.

Ilze Jurēvica
Valsts policijas pārstāve

”Tas, kas cilvēkiem ir jāapzinās, ka, pateicoties tehniskajiem līdzekļiem, mēs redzam, ka šogad līdz septembra vidum ir mazinājies ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits. Līdz ar to, ir jāsaprot, ka tehniskie līdzekļi nav uzstādīti tāpat vien.”

Visi Bez Tabu uzrunātie autovadītāji atzīst, ka, ja pirms radariem ir brīdinājuma zīmes, viņi brauc mierīgi. Pārvietojamie radari gan radot nepatiku, jo esot sajūta, ka viņus ar varu gribot padarīt par grēkāžiem. Šobrīd neviens no vandaļiem vēl nav notverts, likumsargi aicina iedzīvotājus ziņot, ja kāds kaut ko ir redzējis vai zina.

Lasi vēl

 • Andris Deksnis
  +57 +54 -3

  Andris Deksnis

  Par Zolitudas lietu kads sez kur cilveki gaja boja? Seit par stabu cietums👏
 • Laura Janike
  +33 +32 -1

  Laura Janike

  Par slepkaviibam pat mazāk iedod.... a te radaram.... 10 gadi......😯
 • Juris Prieditis
  +22 +21 -1

  Juris Prieditis

  Lai arī turpina to pašu ko iesākuši, es tikai priecājos un smejos😂😂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl