Āķis, lai iekristu policijas nagos? Ogres degvielas uzpildes stacijas ceļazīmes mulsina šoferus

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

“Kā lai uzpumpē automašīnas riepas, ja iekārta atrodas pie dzeltenās līnijas, kur apstāties aizliegts?” jautājums, kas nomoka ne vienu vien Ogres degvielas uzpildes stacijas klientu. Pie iekārtas atrodas ne tikai dzeltenā līnija, kas norāda uz aizliegumu “noparkot” transportlīdzekli, bet arī pavadošās ceļazīmes.

Par situāciju Ogrē stāsta instruktore Aija, kuras ikdiena paiet, mācot topošos autovadītājus ne tikai spiest pedāli, bet arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus. No klientes saņēmusi fotogrāfiju ar jautājumu – kā rīkoties, lai noteikumus nepārkāptu. Aija apsekojusi konkrēto degvielas uzpildes staciju un konstatējusi, ka uzpildīt riepas, nepārkāpjot noteikumus, nav iespējams.

Saprast kā rīkoties, nepārkāpjot likumu, esot īsts galvas mežģis ne tikai topošajiem, bet arī esošajiem autovadītājiem. Šoferis Imants aizliegumam nepievēršot uzmanību, jo uzskata, ka degvielas uzpildes stacijā pieļauta kļūda.

Imants
autovadītājs

“Kā es uzpumpēšu riepas? Vai nu aparāts nepareizi nolikts, vai zīme nepareizi novilkta. Kam tad tas aparāts ir domāts, ja no citas puses tam piekļūt nevar?”

Degvielas uzpildes stacijā cilvēku pieplūdums pamatīgs – “Bez Tabu” piefiksē vairākus desmitus cilvēku, kuri automašīnu novieto pie dzeltenās līnijas. Daļa šoferīšu atklāj, ka pirmo reizi pamanījuši aizliegumu apstāties, citi to neuztver nopietni.

Zīmju kombināciju uzlūko neatkarīgs auto eksperts Viktors Kozlovskis, kurš brīdina, – ja automašīnas šeit ir apstājusies un atbrauc policija, viņi ir tiesīgi izrakstīt sodu par noteikuma pārkāpumu.

Viktors uzskata, ka situāciju varētu pavisam vienkārši izlabot – dzeltenajai līnijai būtu jābeidzas tuvāk, lai automašīna var apstāties un riepas uzpumpēt.

Tai pat laikā zīmes uzstādīšanu degvielas uzpildes stacijas pārstāvis sauc par apzinātu rīcību, lai kontrolētu satiksmi – vairums šoferīšu benzīntanka teritoriju izmantojuši kā stāvlaukumu, lai uzņemtu vai izlaistu pasažierus.

Normunds Krūmiņš
SIA “Neste Latvija” tehniskās drošības vadītājs

“Lai situāciju uzlabotu, esmu pasūtījis vēl vienu zīmi, kuru pielikt klāt “izņemot riepu uzpildei”. Līdz ar to klienti varēs bez bažām apstāties un pildīt riepas, tāpēc, lai viņi nesatraucas par to. Tie ir instruktori, kas satraucas, jo viņiem bija ļoti ērti izmantot šo stāvlaukumu.”

Pavisam drīz autovadītāji varēs pumpēt riepas bez raizēm – DUS pārstāvis sola, ka papildzīme jau esošās papildinās šīs nedēļas laikā!

Foto

TOP komentāri

  • Voldemārs Stāvusis
    0 0 0

    Voldemārs Stāvusis

    "Komersantiem" pēkšņi pazuda tik pierastā bezmaksas stāvvieta DUS teritorijā? 😁

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl