“Aizrādīju, bet sekoja lamāšanās, spērieni, draudi!” Kurjers no Uzbekistānas “noparkojas” invalīdu stāvvietā, rīdzinieki nepaliek vienaldzīgi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

8 komentāri

Rīdzinieks sašutis par ēdienu piegādes servisa “Wolt” kurjera rīcību lielveikala stāvlaukumā Rīgā: sākotnēji esot neadekvāti pārvietojies ar automašīnu, pēc tam novietoja auto šoferiem ar invaliditāti paredzētā stāvvietā. Saņēmis aizrādījumus, no Uzbekistānas ieceļojušais “Wolt” kurjers esot rupji lamājies un spēris rīdziniekam, pēc kā veikala apmeklētāji kurjeru savaldījuši un izsaukuši policiju. Savukārt kurjers paralēli izsaucis savus draugus (arī cittautiešus), kuri, ierodoties un aizstāvot kurjeru, esot draudējuši ar izrēķināšanos.

Rīdzinieks Armands apmeklēja lielveikalu “Maxima” Rīgā, Grostonas ielā. Vīrietis stāsta, ka stāvlaukumā esot pamanījis, kā pats stāsta, neadekvāta šofera uzvedību.

Armands
aizrādījis par auto novietošanu vietā, kas paredzēta personām ar invaliditāti

Pāris meitenes [stāvlaukumā] spiegdamas palēca nost no automašīnas. To lielā ātrumā novietoja pie “Maxima” ieejas invalīdu stāvvietā. Izkāpa Vidusāzijas izcelsmes jauns vīrietis ar “Wolt” somu.

Foto: Ekrānuzņēmums

Pēc tam, kad “Wolt” kurjers izkāpa no automašīnas, Armands viņam aizrādīja par spēkrata novietošanu neatļautā vietā, pēc kā kurjers esot kļuvis agresīvs.

Armands
aizrādījis par auto novietošanu vietā, kas paredzēta personām ar invaliditāti

Aizrādīju, sekoja bļāvieni, lamāšanās krievu valodā, no aizmugures sekoja divi spērieni.

Savaldītāji ziņo policijai, tikmēr kurjers – pasauc draugus

Armands stāsta, ka kopā ar citiem veikala apmeklētājiem savaldījis kurjeru un ziņojuši policijai.

Armands
aizrādījis par auto novietošanu vietā, kas paredzēta personām ar invaliditāti

Gaidot policijas ierašanos, izrādīja pretestību, zvanīja kaut kam neskaitāmas reizes. Viņš gribēja arī braukt prom. Iesēdās automašīnā, mēģināja uzbraukt, es atrados viņa automašīnas aizmugurē.

Kā izrādījies, kurjers zvanījis saviem domubiedriem, kuri, kā stāsta Armands, esot bijuši kuplā skaitā – septiņi vai astoņi. Kurjera pieaicinātās personas arī bijuši ārvalstnieki.

Armands
aizrādījis par auto novietošanu vietā, kas paredzēta personām ar invaliditāti

Ieradās kādi septiņi, astoņi, kuri krievu valodā izrādīja savu agresivitāti, mēģināja eskalēt konfliktu, izteica draudus, ka sagriezīs, nogriezīs, pārgriezīs un izgriezīs. Tad ieradās policija.

Sodīs par auto novietošanu neatļautā vietā

Pašvaldības policisti konfliktā iesaistītajām pusēm atgādināja par tiesībām vērsties vienam pret otru, rakstot iesniegumus par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu, kā arī mantas bojāšanu (kurjeram konfliktā tika saplēsta kaklā iekārtā ķēdīte), informē Rīgas pašvaldība policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Stāvlaukumā pie veikala neviens iesniegumus neesot vēlējies rakstīt. Sadovskis informē, ka automašīnas novietošana vietā, kas paredzēta šoferiem ar invaliditāti, nav atstāta bez ievērības.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Rīgas pašvaldības policijā ir uzsākta administratīvā lietvedība, automašīnas vadītājam tiks piemērots naudas sods 55 eiro apmērā.

Vēlāk ar iesniegumu Valsts policijā, ziņojot par kurjera uzvedību, vērsās Armands.

Ance Rozīte
Valsts policijas pārstāve

Valsts policijas Rīgas Brasas iecirknī par šo gadījumu uzsākta administratīvā lietvedība par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Šobrīd notiek apstākļu noskaidrošana, tiek pieprasīti visi iespējamie pierādījumi, kā arī no notikuma vietas, proti, no veikala stāvlaukuma novērošanas kameru ierakstiem. Ņemot vērā, ka cietušais no ekspertīzes veikšanas atsakās, lietvedība, iespējams, tiks pārkvalificēta uz sīko huligānismu.

“Wolt” skaidrojums

Armands sazinājās arī ar “Wolt” Latvijas franšīzes pārstāvjiem, kuri atvainojās rīdziniekam par kurjera uzvedību. “Wolt” uzrunāja arī raidījums “Bez Tabu”.

“Wolt” atbilde

Kurjers bija novietojis automašīnu invalīdu stāvvietā, kas ir pretrunā ceļu satiksmes noteikumiem un “Wolt” politiku. Mēs visiem mūsu sadarbības partneriem – kurjeriem – uzsveram, ka viņiem vienmēr ir jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi. Tomēr šis kurjers automašīnu bija novietojis invalīdu stāvvietā, tādējādi pārkāpjot noteikumus. [..] Lai gan mēs to konkrēti nezinām un nevēlamies izteikt pieņēmumus, pastāv iespēja, ka šo vīriešu rīcības patiesie motīvi varēja būt apšaubāmi un rasistiski. Konkrētais kurjers nerunā tekoši latviski un neizskatās pēc tipiska latvieša. Lai gan mēs nevaram droši zināt, ko tobrīd domāja šie vīrieši, jājautā, kādēļ auto novietošanas noteikumu pārkāpums izraisīja tik asu un iebiedējošu reakciju no vīriešiem, kuri nostājās pret kurjeru? Uzņēmumam “Wolt” ir nulles tolerances politika pret diskrimināciju pēc vecuma, izcelsmes, nacionalitātes, valodas, reliģijas, ticības, uzskatiem, politiskās darbības, ģimenes attiecībām, veselības stāvokļa, invaliditātes, seksuālās orientācijas vai jebkurām citām personīgām īpašībām. Mēs labprāt sadarbojamies ar katru, kas vēlas būt uzņēmuma sadarbības partneris – kurjers, ja viņam ir likumīgas tiesības strādāt un dzīvot Latvijā un latviešu valodas prasmes likumā noteiktajā apjomā.

“Wolt” informē, ka šobrīd konkrētais kurjers vairs neveic piegādes.