Aizmirsa septiņas reizes nomērīt! Lūk, Stabu ielas ”pērles” visā krāšņumā

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

12 komentāri

Rīdzinieki neapmierināti ar to, kā izskatās Stabu iela pēc remontdarbu veikšanas. Visas ielas garumā izbūvētas vairākas lietus ūdens teknes, kas ir nesimetriskas un neloģiskas. Tās nav vienā līmenī ar ielas segumu, un tādā veidā apgrūtina pārvietošanos. Vai tiešām bez tām nevarēja iztikt?

Uzsākot remontdarbus Stabu ielā, Rīgas domes Satiksmes departaments prezentēja jauno seguma risinājumu – pilnīgi gludo, bezfāžu bruģi. To ieklāt esot grūtāk, taču šis materiāls atvieglošot pārvietošanos cilvēkiem, kuri stumj bērnu ratiņus, cilvēkiem ar skrituļslidām un velosipēdiem, kā arī cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem.

Realitātē novērojams, ka šīs problēmas rada lietus ūdens teknes, kas retums izbūvētas vienā līmenī ar ielas segumu. Iespējams, gājēji vai riteņbraucēji teknes nejūt, taču cilvēkiem ratiņkrēslos, skrituļslidotājiem un vecākiem, kuri stumj bērnu ratiņus tās nepaliek nepamanītas.

Arhitekts Oto Ozols ir tikai viens no garāmgājējiem, kurš uzskata, ka remontdarbi Stabu ielā, Rīgas vēsturiskajā centrā, veikti pavirši.

“Izskatās, ka visas remontētās ielas ir palikušas bez uzraudzības, ir bijuši darbinieki, kuri visu darījuši uz savu galvu, tāpēc arī tās problēmas parādās,” situāciju komentē arhitekts.

Oto Ozols uzskata, ka teknes vispār nebija vajadzīgas, darbus varēja veikt tā, lai garāmgājēji neredz veidu, kā tiek novadīts lietus ūdens. Turklāt melnās čuguna restes bojā ielas vizuālo izskatu, tās ne tikai izceļas uz gaišā bruģa fona, bet vietām iebūvētas neloģiski.

Kurš atbildīgs?

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā norāda, – projektā tika paredzēta ar čuguna resti nosegtu tekņu izbūve, taču par darbu izpildes kvalitāti atbild pasūtītājs.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka ēkas īpašnieku pienākums esot rūpēties par to, lai ūdens no ēkas tiktu novadīts mājas teritorijā vai kanalizācijā. Vietās, kur lietus ūdens pirms tam tika novadīts uz ietvēm, tagad izbūvētas teknes.

Tomēr arī Satiksmes departaments nav apmierināts ar gala rezultātu. “Ir bijusi nesaprašanās starp projekta autoru un būvuzņēmēju, šobrīd jautājums tiek izskatīts, un tuvākajā laikā vairākas vietas tiks pārbūvētas,” komentē Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Edmunds Valpēters. To par saviem līdzekļiem veikšot pats būvuzņēmējs.

 

TOP komentāri

 • Liāna Zarina
  +9 +9 0

  Liāna Zarina

  Atbilde ir jāmeklē kas vada Rigu.. Kāds saimnieks tāda pilsēta
 • Lauris Ērenpreiss
  +8 +8 0

  Lauris Ērenpreiss

  Izdarīja kā dārgāk, sarežģītāk un grūtāk. Tagad būtu jāpārtaisa pēc loģikas, ieliekot notekas zem ietves! Bet kurš par to maksās? Rīdzinieki?
 • Andris Upminis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl