Acu apmāns Ogres ielās maldina autovadītājus

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

Pievienot komentāru

“Bez Tabu” skatītājs Armands ārkārtējā stāvokļa laikā devies izbraucienā pa Ogres pilsētu, taču, pašam par pārsteigumu, viņu apturējusi policija. Izrādījies, ka vīrietis pārsniedzis atļauto ātrumu, neievērojot ātruma ierobežojuma zīmi 30 km/h. Autovadītājs pārliecināts – zīme uzstādīta nepareizi.

Atļauto ātrumu Armands pārsniedzis par vairāk nekā 20 kilometriem stundā. Pēc sarunas ar policistu viņš devies atpakaļ meklēt neievēroto ātruma ierobežojuma zīmi.

Armands
Neievēroja ceļa zīmi

“Tur, kur tā zīme stāv, ceļa malā atļauts novietot automašīnas. Tas var aizsegt zīmi, ja novietots kāds lielāks transportlīdzeklis, busiņš, piemēram. Tādējādi puslīkumā to zīmi var nepamanīt. Manuprāt, varētu uzlikt zīmi pirms līkuma vai nu arī pēc līkuma. Kādus simts metrus tālāk, lai viņa būtu labi pārredzama.”

VAS “Latvijas Valsts ceļi” gan noliedz, ka zīme būtu slikti pārredzamā vietā – tā esot uzstādīta atbilstoši noteikumiem. Pārstāve Anna Kononova skaidro, ka ceļazīme Nr. 323 ”Maksimālā ātruma ierobežojums (30)” uzstādīta Skolas ielas posmā 3 metru attālumā no krustojuma, un attālums mērāms no krustojuma malas noapaļojuma sākuma.

Anna Kononova
VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

“Braucot pa Robežu ielu, pirms krustojuma ar Skolas ielu, zīme Nr. 323 labi ieraugāma 60 metru attālumā no krustojuma. Braucot pa Skolas ielu, pirms krustojuma ar Robežu ielu, virzienā uz Kalna prospektu, zīme Nr. 323 labi ieraugāma 100 metru attālumā no krustojuma.”

Ceļu satiksmes noteikumos melns uz balta rakstīts, ka apstāties un stāvēt drīkst piecu un vairāk metru attālumā no krustojuma, taču dienā, kad Armands palaidis garām liktenīgo zīmi, divu automašīnu šoferi šo nosacījumu nav ievērojuši.

Ilggadējs braukšanas instruktors Dainis Uzuliņš pārliecināts – Armanda prātu sajaukušas neatļauti novietotās remontdarbu automašīnai piestiprinātās brīdinājuma zīmes. Viņš, ņemot vērā savu braukšanas, eksāmenu pieņemšanas un jauno autovadītāju apmācīšanas pieredzi, secinājis, ka šoferi, visbiežāk, nolasa vienu ceļa zīmi no trim, ja tās atrodas vienā plaknē. Brīdī, kad ceļa remontdarbi nenotiek, automašīnas brīdinājuma zīmes būtu vēlams aizklāt, lai nenovērstu citu šoferu uzmanību un nemaldinātu.

Ogres novada pašvaldībā piekrīt Armandam, ka dubulta drošība izglītības iestāžu tuvumā nevar nākt par skādi, tāpēc apsver iespēju tuvāko nedēļu laikā uzlikt atkārtotu ātruma ierobežojuma zīmi tuvāk bērnu dārzam.