“Absurds! Un tas notiek Rīgā!” Iedzīvotājs nikns par nesakoptām ielām

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

2 komentāri

“Bez Tabu” skatītājs Jānis no Rīgas ir noraizējies, ka jau vairākus gadus netiek tīrīta Tomsona ielas daļa – brauktuves un gājēju ietves apmale. “Ir sūtīti gan e-pasti, gan zvanīts, bet, zvanot Rīgas domes Satiksmes departamentam, atbildēja, ka nav iespējams tīrīt, jo novietotas automašīnas,” tā raidījumam ziņo Jānis.

Rīdzinieks uzskata, “ka tā ir pilnīgi absurda un nejēdzīga atbilde, jo var, piemēram, uzlikt zīmes, kādas liek, kad tiek veikti remontdarbi”.

Satiksme Tomsona ielā tiek organizēta vienā virzienā. Ierodoties pie Rīgas 1. medicīnas koledžas, atradām vietu, kur “Bez Tabu” skatītāja iesūtītajā fotogrāfijā redzami remontdarbi. Uzšķērstais asfalts nu ir aizlāpīts, un darbi – pabeigti. Taču ceļa otrā pusē arī atklājas nepatīkamā aina, kas satrauc vietējo iedzīvotāju.

Gita
šokēta par netīrību

Paskatieties, kas tur notiek zem tām mašīnām.

Bez Tabu: Vai te vispār kāds tīra?

Nezinu.

Ne tikai Gita, bet arī vietējā iedzīvotāja Sofija, garāmgājēja Brigita un arī velosipēdists Oļegs ir pamanījuši netīrību uz ielas.

Aplūkojot šo te gružu un netīrumu kaudzi, uzreiz redzams, ka lielākā daļa ir koku zari, mizas un pilsētas putekļi. Tomēr vietām ir izmestas arī skārdenes, izsmēķi un cita veida atkritumi, kas noteikti nesadalās tik ātri kā bioloģiskā draza.

Par galvaspilsētas ielu tīrīšanu jau pērn aktīvi diskutēja arī biedrība ”Pilsēta cilvēkiem”. Kā novēroja biedrības vadītājs Māris Jonovs, situācija neesot būtiski uzlabojusies.

Māris Jonovs
biedrības ”Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs

Šogad ziemā rīdzinieki un tie, kuri brauca cauri Rīgai, redzēja, ka ziemas īstenībā jau nemaz nav. Un tad daudziem bija jautājums, kāpēc netīra tiltus un ielu malas jau ziemā, bet krāj tos netīrumus līdz pavasarim. Tur bija tādi pamatīgi dubļu slāņi uzauguši. Jautājumam atbildes tā arī nav. Protams, sagaidījām pavasari, un tad mēģināja tīrīt. Uz tiltiem, protams, vienkāršāk, jo tur atstāt stāvēšanai automašīnas nedrīkst. Ja to izdomās un izdarīs, tad tā automašīna ātri tiktu evakuēta. Bet ielas malās, kur nav maksas stāvvietas, bet ir atļauts vienkārši glabāt mašīnu par brīvu kaut vai trīs gadus, tad tur ir diezgan liela problēma.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante gan norāda, ka pēc ziemas visai naski tika uzsākta ielu tīrīšanu. “Vispirms tā notiek manuāli – cilvēku brigādes strādā uz ielām, savāc visus ziemā uzkrājušos putekļus, dubļus, pērnās lapas, kuras savāc ar rokām un pēc tam sakrāmē traktortehnikā, bet pēc tam to visu nogādā uz dienesta bāzi.”

Departamenta pārstāve uzsver, ka galvaspilsētas maģistrālās un noslogotākās ielas jau ir sakoptas. Kad bija kārta trešās kategorijas jeb mazākas nozīmes ielām, korekcijas ieviesa ārkārtējā stāvokļa izsludināšana.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Visi tika aicināti strādāt attālināti, no mājām, ko arī daudzi rīdzinieki ievēroja. Un mums kļuva apgrūtinoši iztīrīt šīs te mazās ieliņas, ieskaitot Tomsona ielu. Ko mēs tagad redzam – mašīnas atgriežas ielās, un ielu malas sākt palikt tukšākas, tāpēc mēs jau esam atsākuši ielu tīrīšanu.

Savukārt Jonovs vēl piebilst, ka iedzīvotājiem ir jābūt aktīvākiem, ziņojot Rīgas domes Satiksmes departamentam par piegružotajām un neiztīrītajām ielām. “Nav jāgaida nākamais pavasaris, lai kāda iela tiktu sakopta.”

Tikmēr Dimante arī aicina autovadītājus tomēr sekot līdzi izmaiņām un ievērot Rīgā izvietotās pagaidu ceļazīmes, kas ielu malās uz laiku liedz atstāt stāvēšanai automašīnas. Citādi iela var palikt neiztīrīta, bet šoferīši saņems soda protokolus.