“Absolūts haoss un avārijas situācijas!” Ventspilī kritizē autovadīšanas kultūru apļveida krustojumos (papildināts CSDD komentārs)

Šajos apļos jau gadiem valda absolūts haoss un avārijas situācijas ikdienā – lūk, šādi raksta “Bez Tabu” skatītājs, kurš lūdz autovadītājiem izskaidrot, kā tad īsti jābrauc Ventspils apļveida krustojumos abpus Ventas krastiem.

Atpakaļ uz rakstu

30 komentāri

 • Ventspilnieks

  Ventspilnieks

  No ostas smagās automašīnas šoferi ar kravu nezin, kā māca un nemāca Ventspils jaunos šoferus, bet viņiem problēmas nesagādā iebraukt un izbraukt no apļa vidus joslas.

  Griežoties pie luksafora, līnijas nemaz neļauj uzreiz viņiem iebraukt 1 joslā un pēc tam praktiski nereāli dēļ pārējiem auto, kas brauc pa 1 joslu.

  Saprotu arī instruktorus, protams ka arī paši gan jau spēj un arī izbrauc apli pareizi pa 2 joslu , bet problēmas vairāk ir tanī momentā, ka jaunajam kursantam ir pareizi - jāpārliecinās par kustību, pa skatīšanos spogulī, iebraukšanu aplī utt. Pa ko atbildību uzņemas instruktors

  Lai varētu sekmīgi nokārtot tiesības, + autoskolai ja ar 1 reizi to izdara

  Mans priekšlikums šim visam,
  Autoskolās paskaidrot kursantam, kā nākotnē ar auto vadītāju apliecību nāksies braukt citās pilsētās ar apļiem, lai neveidotu sastrēgumus.

  Un autovadītājus kas turpina braukt pa 1 joslu un spītīgi pretojas pamēģināt iebraukt 2 joslā, būt vismaz laipnākiem un ievērot rāvējslēdzēja principu.

  Šoferiem kas brauc pa 2 joslu, esat saprotoši, jūs darāt visu pareizi

  Kā arī pārmaiņas pēc nevienam nenāktu par sliktu atkārtot csdd noteikumus (csdd tests, B kategorija, tas ir bezmaksas ) .

  Cienīsim viens otru uz ceļa un viss būs kārtībā.
 • Beidziet

  Beidziet

  Nesaprotu ko te nesaprast.
  CSDD eksamenu kartoju,braucu divus aplus,pa arejo nogriezoties otraja izbrauktuve.Neviens man neko neaizradija vai ka.
  Tas ka apli ir par mazu tas fakts.
  1. Braucor pa arejo janogriezas pirmaja,ja ne tad obligati otraja ka ir Ventspils gadijuma.

  2.Braucot pa ieksejo ka driksti tresaja,ja ne tad ceturtaja,Ventspils gadijuma tikai apgriezties brauksanas preteja virziena.

  Piekritu instruktoram par visiem 200%
 • Kurmis

  Kurmis

  Uzliekam zīmi ''Braukt pa labi'' labajā joslā un viss bumbās. Labā josla paliek pirmajai izbrauktuvei, otrā un trešā tālāk braukt gribētājiem. Attiecīgi, braucot no pilsētas uz pārventu labā josla Krievlaukiem, Piltenei u.tt.. Jo ja visi no labās joslas pirmajā nobrauktuvē izbrauc no apļa, iekšējai joslai nav problēmu un atliek vieta un laiks pārkārtoties un no apļa izbraukt. Braucot no pārventas uz pilsētu, labā mala paliek tiem, kas brauc uz Sarkanmuižas dambi u.tt., Bet tiem kam jābrauc uz Lielo Prospektu būtu jāiebrauc aplī, labā joslā un pirmajā izbrauktuvē jāizbrauc. Bet tam ir nepieciešama zīme ''Braukt pa labi''. Šķiet uz Durbes ielas tā ir, ka labo malu ieņem tie, kuri brauc uz Kuršiem u.tt..
  • Kurmis

   Kurmis

   TB kreisā josla paliek otrai un trešai izbrauktuvei.. Tālāk braukt gribētājiem.
 • Alfons

  Alfons

  Ventspils ir īpašs gadījums...tur jaupie Rimi jājas viens otram dirsā lai tik tiktu labā ārējā mala un tad griež pa apļa ārējo malu acis pārbolījuši un nesaprot kapēc kāds pa iekšējo apļa joslu griež viņiem priekšā....kaut nu gada laika kamēr dzīvoju Vpilī ,situācija ir mazliet uzlabojusies..
 • Markuss

  Markuss

  Nesaprotu, kāpēc LV netaisa, ka no apļa var nobraukt arī pa iekšējo joslu, nav obligāti jāieņem labais malējais stāvoklis. Zviedrijā, Lielbritānijā, Somijā, Norvēģijā, Dānijā u.c valstīs taisa 2 joslu nobrauktuves, kur pa abām var nobraukt
 • Ed

  Ed

  Vajag normāli savilkt līnijas apļos, un problēma bus atrisinata. Labajā krastā, no tilta nobraucot, no malējās joslas brauc tikai pirmajā izbrauktuvē. Vai arī piebūvē atdalītu nobrauktuvi kā tas ir kreisajā krastā, bet iekšējo apli atstāt tiem, kuri vēlas apgriezties braukšanai pretējā virzienā..
 • Hvz
  +13 +13 0

  Hvz

  Es katru ritu paspeju pa ieksejo joslu izbraukt apli bez aizkersanas, kamer laba josla jau no pasa RIMI pis pratu grustas viens aiz otra pa arejo loku, nevienu nelaiz. Un tas ir abos aplos. Pat Rigas NORDEKA autobusi izbrauc Ventspils aplus pa ieksejo joslu Bez problemam. Lohi brauc pa armalu, jo tas nav aizliegts un autoskolas to maca janiem lohiem, lai tik nebutu jastreso. Un cik sekundes man jabut labeja maleja stavokli un kad lenki,nekur nav atrunats, es izbraucot atrodos ar visu auto laba josla, taka to 40 eiro sodu tu man sudu piespiedisi.
 • Ventspilniece

  Ventspilniece

  7 gadu laikā nevienu ne sastrēgumu, ne avāriju neesmu tur redzejusi! Nav tur nekads haoss, jo vienkārši maz mašīnu.
 • Ventspilnieks

  Ventspilnieks

  Kur noteikumos ir rakstits, ka jābrauc pa iekšējo malu, bet to, ka jānogriežas no labās malējās joslas gan, nevis no iekšējās. Kā arī laicīgi jāparāda pagrieziens un jāpārkārtojās. Aplis tam ir pa mazu.
 • Esssd

  Esssd

  Tas sūda instruktors ārpus lv pakāst tiesības, jau Lietuvas pirmajā aplī paliktu bez tiesībām vai ar sasistu zapinu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!