“Absolūts haoss un avārijas situācijas!” Ventspilī kritizē autovadīšanas kultūru apļveida krustojumos (papildināts CSDD komentārs)

30 komentāri

Šajos apļos jau gadiem valda absolūts haoss un avārijas situācijas ikdienā – lūk, šādi raksta “Bez Tabu” skatītājs, kurš lūdz autovadītājiem izskaidrot, kā tad īsti jābrauc Ventspils apļveida krustojumos abpus Ventas krastiem.

Paceļamā tilta abās pusēs ir apļveida krustojums – katrā pa divām braukšanas joslām. Tomēr autovadītāji aplī brauc kā vien iegribas. Daži pārsniedz ātrumu, citi pat neuzskata par vajadzīgu ieslēgt pagrieziena rādītāju.

“Tas lielākais jau, ko dara nepareizi, ir tas, ka izbrauc no apļa ne no labā malējā stāvokļa. Un tiem, kas brauc pa otro joslu un stāsta tiem, kas brauc pa ārējo malu tilta virzienā, stāsta, ka tas ir nepareizi. Viņi paši no otrās joslas brauc ārā no apļa nepareizi. Tas it kā ir sodāms ar 40 eiro sodu un diviem soda punktiem,” uzskata vietējās autoskolas “Dzintarjūra” instruktors Ainars Čoders.

Autobraukšanas instruktors ar cienījamo autovadītāja stāžu Ventspils apļos pats novēro visai dramatiskas situācijas. Arī topošie autovadītāji izbauda ugunskristības pie tilta pār Ventu. Tiesa gan, instruktors ar mācību auto ļauj braukt pa apļa ārējo joslu.

Labāk vienreiz izmēģināt un saprast visu praksē, nekā skatīties uz citu kļūdām. “Bez Tabu” nolemj veikt eksperimentu un kopā ar instruktoru visai Latvijai parādīt, kā ir un arī – kā nav jābrauc apļveida krustojumā. Kā tas izdevās, var aplūkot sižetā.

Instruktors, kā vienu no galvenajām problēmām, izceļ to, ka Ventspils apļi ir pārāk mazi, kas savukārt būtiski apgrūtina iekšējās joslas izmantošanu.

Neatkarīgi no tā, gadījumos, ja apļveida krustojumos ir vairāk par vienu joslu, tad CSDD tomēr iesaka izmantot iekšējās joslas un, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, pareizi izbraukt no apļa. Pēdējā laikā tas tiekot arī mācīts autoskolās, to uzsver CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Ja autovadītāji izmanto apspriesto Ventspils apļu iekšējo joslu, tad šoferīšiem ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi un, pārkārtojoties uz izbraukšanu no apļa, ir ne tikai laikus jāieņem ārējā josla, bet arī jāveic manevri ar ieslēgtu pagrieziena rādītāju, lai citi saprastu priekšā braucošā autovadītāja ieplānoto manevru.

30 komentāri