Rīgas Namu pārvaldnieks turpina izsūtīt rēķinus mirušiem cilvēkiem

1 komentārs
Rīgas Namu pārvaldnieks turpina izsūtīt rēķinus mirušiem cilvēkiem
Foto: Ekrānuzņēmums ()

Ļoti skaļi Latvijas sabiedrībā izskanēja gadījums, kad Rīgas Namu pārvaldnieks “piestādīja” rēķinu par apsaimniekošanu mūmijai. Proti – gadu gadiem sūtīja rēķinus mirušam cilvēkam, kuru tikai nejaušības pēc atrada viņa dzīvoklī. Ne tik trakas, bet nejēdzības turpinās.

Tas bija pērnā gada nogalē, kad Rīgā, Bolderājas pusē, kādai mājai iebrūk pagraba griesti, Lielās ielas nams tiek pasludināts par avārijas stāvoklī esošu, tā iedzīvotājus evakuē. Tas notiek 25. novembrī. Lai arī no domes puses paziņots, ka māja ir avārijas stāvoklī un nedroša, daļa iedzīvotāju paliek ēkā, bet evakuētie mitinās, kur kurais var – pie radiem, paziņām.

Šā gada 14. janvārī Rīgas domē lemj par jaunas mājvietas ierādīšanu, jo parādi visi nomaksāti, 18. janvārī cilvēki piekrīt piedāvājumam un vācas iekšā jaunajā dzīvoklī. Ierādītais jaunais mājoklis ir gauži bēdīgā stāvoklī, bet jumts virs galvas vajadzīgs. Domē cilvēkiem dots mēnesis laika remontiem, mantu izvākšanai no Lidoņu ielas. Atslēgas no vecā dzīvokļa rātes pārstāvjiem atdod 17. februārī.

Kundze stāsta: “Es savā mūžā tik sliktu un nolaistu dzīvokli neesmu redzējusi. Nesaprotu, kā cilvēki te var dzīvot. Ne elektrības slēdžu, ne durvju rokturu. Vienīgais kas bija – ārdurvju atslēga. Tualete tā piegānīta, ka nevar saprast, kas tur darīts.”

Iesākas jauns gads, ar jauniem, neizprotamiem jaunumiem. Proti – rēķini par periodu, kurā Lielajā ielā nav dzīvots. Maksājumu uzdevums izrakstīts, adresējot to sen mirušam cilvēkam – kundzes vīram, uz kā vārda noslēgts apsaimniekošanas līgums.

Rīgas Namu pārvaldniekā, kuri apsaimnieko ģimenes bijušo un esošo dzīvesvietu, skaidro, ka rēķins izrakstīts mirušā īrnieka saistību pārņēmējiem, kuri kā dzīvojamās platības tiesiskie izmantotāji norādīti līgumā.

Pirmais rēķins par apsaimniekošanas pakalpojumiem vecajā, Lielās ielas, adresē ir par pusi janvāra, tad seko nākamais.

Februāra rēķins ir 112,90 eiro, no kuriem 56,82 eiro ir parāds par janvāri. Rīgas pašvaldības uzņēmums skaidro, ka maksa par šo periodu “piestādīta” tādēļ, ka vecā dzīvokļa atslēgas atdotas 17. februārī. Lai arī cilvēki Lielajā ielā nedzīvo vairākus mēnešus, apsaimniekotājam teritorija jāapsaimnieko. To nosakot normatīvie akti.

Sanāk, ka jāmaksā gan par veco, gan jauno dzīvokli. Kundze ir gatava samaksāt par pusi janvāra, kamēr nebija ierādīts jaunais mājoklis, bet par februāra apmaksu ir sašutusi.

Viņi apsaimniekotājam teikuši, – mēs esam gatavi samaksāt par pusi janvāra, bet februāra rēķins jau ir uzskatāms par ņirgāšanos. Cilvēki gatavi meklēt savu taisnību, jo kundzei arī pačibējis veidotais uzkrājums, kas piesaistīts vecajai mājvietai. Vai apsaimniekotājs panāks soli pretī un izpratīs situāciju, nav zināms.

Foto

Video

1 komentārs