Mīļās dāmas, jūs esat trakas!

Komentāri
Mīļās dāmas, jūs esat trakas!

Tas brīdis tuvojas, līdz 1. jūnijam atlikuši vairs nepilni divi mēneši!! Zinu, vasara šogad oficiāli sāksies tikai 21. jūnijā, bet es par vasaras sākumu vienmēr esmu uzskatījusi un uzskatīšu 1.jūniju. Par savu fizisko formu parasti sākam domāt uzreiz pēc Ziemassvētkiem – apēdīšu vēl pēdējos pīrādziņus, Vecgada vakarā izdzeršu pudeli šampanieša, bet tad gan sākšu ēst veselīgi, un, protams, sportošu! Bet, tā kā līdz pat vēlam pavasarim vēl ir visai vēss laiks, un gluži peldkostīmā vai peldbiksēs sabiedrībā nav jārādās, tad veselīga dzīvesveida ievērošana tiek atlikta vēl uz pāris mēnešiem, nedēļām, dienām…

Tagad gan ir pienācis pēdējais brīdis. Viens no variantiem –  uzklausīt grandiozos padomus internetā, kas kliedz apmēram šādi: “Atsakies tikai no viena ieraduma un kļūsti slaida uz mūžu” vai “Septiņi veidi, kā apmānīt izsalkumu”! Teikšu godīgi, neesmu lasījusi rakstus tieši zem šādiem nosaukumiem, bet līdzīga veida – protams!

Mani gan vairāk uzrunā tas otrs variants – kaut ko fiziski izmēģināt, izbaudīt uz savas ādas. Tagad, uzreiz, stundas laikā! Ķermeņa procedūras vielmaiņas, asinsrites uzlabošanai, iespēja tikt pie tvirta ķermeņa, atbrīvoties no celulīta. Man gan ir paveicies, ka daudzas šāda veida procedūras esmu izmēģinājusi darba dēļ, bet uz dažām gājusi arī pēc pašas iniciatīvas.

Dūnu maska ķermenim ar ietīšanu – ķermenis tiek apbērts ar siltu, smirdīgu, netīru masu. Šarko duša – kaila stāvi telpas vidū, un sveša sieviete no malas raida Tavā virzienā ļoti spēcīgas aukstas un karstas ūdens strūklas. Izklausās amizanti, vai ne? Bet uz to visu sievietes (gan jau arī vīrieši) tiešām ir spējīgas, lai izskatītos labi. Vispār, neviens jau nav pierādījis, cik tieši lielu guvumu sniedz šādas procedūras, bet es nekādā ziņā nevēlos apšaubīt to efektivitāti.

Svaigākajam pārbaudījumam, kas palicis atmiņā ar diezgan asām izjūtām, mani pieteica draudzenes (dāvana dzimšanas dienā). Kontrasta ietīšana – pīlings, karstā ietīšana, aukstā ietīšana, krēms. Procedūras oficiālais apraksts ir šāds: “Karstais posms nodrošina asins pieplūdumu problemātiskajām zonām, paplašina asinsvadus, aktivizē asins un limfas cirkulāciju. Aukstajā posmā asinsvadi sašaurinās. Tā rezultātā procedūra dziļi attīra organismu, iedarbojas uz problēmzonām, ārstējot celulītu, atjauno organismu.” Protams, nav tā, ka, izlasot aprakstu, ir skaidrs, kādas būs emocijas, bet neizklausās gana ekstrēmi.

Pīlinga posms tik tiešām bija patīkams – iezieda visu ķermeni, arī izmasēja, labi smaržoja, pat uz brīdi atslēdzos un izbaudīju procedūru. Karstā ietīšana –  sajūtas jau interesantākas. Uz problēmzonām tiek uzlikts karsts gēls, ķermenis apklāts ar plēvi, dvieļiem un segu, un klients tiek atstāts viens pats pakarsēties.

Jā, gēls tik tiešām karsē, bet var izturēt. Visi esam gājuši pirtīs, kāds arī iespējams iepriekš ir lietojis kādu karsējošo pret celulīta krēmu, vai “kņudinošo” krēmu solārijam. Es esmu mēģinājusi visu iepriekš minēto, tāpēc man šis posms bija izturams. Tad sekoja baisākā daļa. Es esmu klājusi dzesējošus krēmus uz kājām, kas dod svaigumu, noņem tūsku, palīdz pret nogurumu. Tomēr es negaidīju, ka piedzīvošu tik ekstrēmas sajūtas, guļot uz kušetes. Arī auksto krēmu uzklāj uz problēmzonām – stilbiem, gurniem, vēderu, rokām. Minimālu efektu jūt uzreiz, bet, kad klients atkal ir kārtīgi apsegts, meistare dodas prom un ironiski piebilst: “izbaudiet, būšu atpakaļ pēc piecām minūtēm”.

Es nezināju, ka piecas minūtes var vilkties tik ilgi! Es nezināju, ka, guļot zem dvieļiem un segas siltā telpā, var tā salt! Ķermenis trīs, zobi klab, acis izmisīgi seko līdzi pie sienas esošā pulksteņa sekunžu rādītājam. Vairākas reizes prātā pārcilāju domu bēgt. Tikai nezināju, uz kurieni, un kā to krēmu dabūt pēc iespējas ātrāk nost. Turklāt, to darīt man neļāva mans lepnums, man ir tetovējums, pīrsings, es varu paciest epilāciju un vaksāciju, bet nevaru piecas minūtes pagulēt zem segas?

Protams, es izturēju, lai gan auksti bija arī pēc karstās dušas un maigā krēma uzklāšanas. Protams, sajūta bija ļoti laba, tiešām likās, ka esmu zaudējusi centimetru no visām vietām ķermenī. Protams, likās, ka kājas kļuvušas daudz vieglākas.

Ļoti gribētu parunāt ar kādu vīrieti, kurš izcietis šo procedūru, ja tāds vispār ir. Jo liekas, ka šī ir tā lieta, ko izturēt var tikai sievietes, saprotot, ka atlicis pārāk maz laika, lai cilvēcīgi sagatavotos pludmales sezonai. Un tā pat iztur tikai retā, vismaz kosmētiķe teica, ka gadās tā, ka kliente panikā kliedz, lai auksto krēmu ņem nost. Otra lieta, nav jau nemaz tik lēts prieks – apmēram 65 eiro, un kā jau ar katru šādu procedūru – labākam efektam, tā ”jāizcieš” vairākas reizes.

Mīļās dāmas, jūs esat trakas! Man ekstrēmu procedūru izmēģināšana ir hobijs, bet citas to dara regulāri! Negribu nevienu aizvainot, bet savā ziņā tas ir slinkums. Jo, protams, vienkāršāk ir reizi nedēļā uzgulties uz kušetes, nevis trīs reizes nedēļā doties skriet. Bet skriešana sniedz gandarījumu un ir daudz lētāka! Šobrīd ir ideāli piemērots laiks, lai vakarā pēc smagas darba dienas dotos iepazīt apkārtnes ielas, skriet, klausīties mūziku, pēc tam ieiet siltā dušā un dotos pie miera. Vēl kāds mans ieteikums – bērzu sulas! Sasaldējiet tās ledus trauciņos, un katru rītu ar vienu ledus gabaliņu noglāstiet seju, atsvaidzinoši, tonizējoši un veselīgi.

Lasi vēl