Idejas un ieteikumi īsajiem ceļojumiem kopā ar ģimeni tepat kaimiņos!

0 Komentāru
Idejas un ieteikumi īsajiem ceļojumiem kopā ar ģimeni tepat kaimiņos!
Foto: Toms Norde

Jūnijs klāt! Klāt ar vasaras brīvlaiku skolās, remontdarbiem bērnudārzos un, attiecīgi, atvaļinājumiem vecākiem. Bažas par ierasti drēgno Latvijas jūniju jāatliek malā, jo, gribi vai negribi, atvaļinājums jāņem – Tavus bērnus neviens cits nepieskatīs!

Izmantojot dienesta stāvokli (man dota iespēja paust redakcijas viedokli) un savu personīgo stāvokli (mūsu ģimenē aug trīs bērni), lūk, dažas pieturvietas un to īss raksturojums īsajiem ceļojumiem kopā ar ģimeni tepat kaimiņos! Rakstīšu tikai par tām vietām, kas nav plaši izreklamētas un tik viegli atrodamas, bet ir foršas!

Lietuva

Ja braucat izstaigāt plaši izslavētās, bet dažādi vērtētās Aknīšču gaisa takas Lietuvā, noteikti nelaupiet prieku sev un bērniem izdauzīties pa Baltijā labāko rodeļtrasi (Latvijas rodeļi, piedodiet!).

Aknīšču rodeļi ir jauni, moderni, ērti un droši. Nobrauciens ir patiešām garš un baudpilns.! Vērtīgs ieteikums – uzreiz pērciet biļeti vairākiem braucieniem! Tas dos iespēju, neizkāpjot no rodeļiem, braukt kaut 10 reižu, un ievērojami samazina rindā nodirnēto laiku.

Aknīšču Dzelzceļa muzejs – maziem bērniem patiks! Īpaši tāpēc, ka šīs vietas saimnieks Raimonds (atšķirībā no mūsu pašmāju dzelzceļa muzeja piesardzīgajām kundzītēm), bērniem ļauj izložņāt, izspaidīt, izzvanīt un izpētīt visus muzejā atrodamos eksponātus. Ekskursijas noslēgumā – izbrauciens ar pašgājēju.

Viļņas rotaļlietu muzejs – ļoti omulīga vieta bērniem, kur laiks rit nemanot, jo ar visiem muzeja eksponātiem var spēlēties. Pie galda basketbola laukuma iekarsīs pat tēvi, ne tikai dēli.

Igaunija

Par Lotes zemi tad nu šoreiz nē, bet ieskicēšu dažus ne tik populārus, taču interesantus objektus, ko apmeklēt ar maziem bērniem Tallinā un Tartu.

Televīzijas tornis Tallinā – ar šo viss kārtībā. Bērniem patiks! Tikai nevajag iet mieloties ar ļoti dārgajām, vizuāli pievilcīgajām, bet, ak, nebūt ne garšīgajām kūciņām torņa kafejnīcā. Pat kafija nebija garšīga. Bet, ok, pieņemu arī teoriju, ka nebija īstā diena :)

Kadrioru parks Tallinā – rotaļu māja. Ideāla vieta, ja ārā ir lietains vai pavēss laiks. Te būs mazajiem piemērota vide rotaļām, pusdienām un, kas nav mazsvarīgi, arī labierīcībām. Savukārt, ja laika apstākļi atļauj, var mesties izklaidēs tur pat parkā esošajos rotaļu laukumos.

Tartu AHHAA zinātnes centrs, protams, ir brīnišķīga vieta ģimenēm ar bērniem, taču, ja mazajiem un vecākiem vajag atvilt elpu, rotaļlietu muzejs būs ideāli piemērota vieta.

Lai mums visiem izdevusies vasara!

Zemāk, vieta saitēm un ieteikumiem par jūsu atklātajiem ceļa mērķiem! Paldies jau iepriekš!

0 Komentāru