Raganu skola vēlas kļūt par valstī atzītu mācību iestādi. Kāds liktenis to sagaida?

5 komentāri

Rumpumpele – tā nosaukta Balto raganu skolas jeb Profesionālās dziedniecības skolas mājaslapa. Tajā piedāvāts apgūt “Latvijā unikālu profesionālās specializācijas programmu dziedniecībā”, un šī vieta vēlas kļūt par valstī atzītu mācību iestādi.

Mājaslapā norādīts izglītības programmas saturs, ilgums un cena. Interneta vietnē redzamas arī 2015. gada absolventes ar diplomiem rokās. Interese par iegūstamo kvalifikāciju arī mudinājusi “Latvijas Avīzes” žurnālisti Madaru Briedi veikt eksperimentu, telefoniski piesakoties mācībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Profesionālā dziedniecības skola jau vairākkārt nonākusi Valsts izglītības kvalitātes dienesta redzeslokā. Lieta tāda, šī skola ir reģistrēta izglītības iestāžu reģistrā, tas nozīmē, ka drīkst piedāvāt interešu izglītības un pieaugušo neformālas izglītības programmas.

Mājaslapā gan tiek solīts diploms par profesionālās dziedniecības skolas beigšanu, un uzskaitīti arī jau praktizējošie audzēkņi. Izglītības kvalitātes valsts dienestā norāda – šajā gadījumā skola nedrīkst lietot tādus jēdzienus, tāpēc veiktas pārrunas ar skolas vadītāju.

Ekrānuzņēmumi

Esot garš ceļš mērojams, līdz skola varētu izdot valsts oficiālu diplomu. Vispirms nepieciešams izstādāt un licencēt izglītības programmu, kas atbilstu konkrētajai darbības jomai. Raganu skolas vadītāja Anita Saulīte apzināti skolu reģistrējusi kā Profesionālās dziedniecības skolu, lai nākotnē iegūtu nepieciešamās licences.

Šobrīd vienīgā skolas pasniedzēja esot viņa pati, turklāt Anita Saulīte var uzrādīt Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas izsniegtu sertifikātu par iegūtām tiesībām veikt pedagoģisko darbību!

Šī gan nav vienīgā maģijas skola, piemēram, 2003. gadā Bez Tabu viesojās burvju skolā, tās pasniedzējs bija dziednieks ekstrasens Vasilijs Ščerbaks. Arī šī skola internetā sludina mācību programmu un piesola apliecību par apmācību, tikai, atšķirībā no Rumpumpeles, tai nav pat reģistrēta Valsts izglītības kvalitātes dienestā.

Video

TOP komentāri

 • nu-ja
 • Bumbucis
  0 0 0

  Bumbucis

  Bet neej un nemācies - likvidētāja! Mums te nez ko vajadzētu likvidēt - bet nelikvidē!
  Piesējies tautas senām zināšanām!!! Kam tās var kaitēt, ja kādu tas neinteresē - neviens taču nespiež mācīties!!!
 • Racionālists
  0 0 0

  Racionālists

  Idejiski tautasdziesmu Dieviņš (kuru jūs pieminat) ir krietni simpātiskās tēls par Bībeles Dievu.
  Tikai problēma, ka raganas ņemas ārstēt.
  Medicīniskā ziņā jums visus slimniekus vajadzētu sūtīt pie dakteriem, no savas puses solot tikai garīgo iedvesmu, optimismu, dzīvotgribu. To jūs spējat, bet vairāk ne.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl