Projekta noslēgums: Juris apsteidz Kasparu vidukļa apkārtmēra zaudētajos centimetros

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

7 komentāri

Noslēdzas četrus mēnešus ilgušais vērienīgais “Bez Tabu” projekts “Juris tievē”. Abi dalībnieki atskatās uz noieto ceļu, salīdzina savas sajūtas un mēra vidukļa apkārtmēru.

Mēģinot atkārtot projekta sākumā izpildīto sasišanos ar vēderiem, abi ne tikai ar grūtībām to var izdarīt, bet Juris piedzīvo nepatīkamus brīžus, jo, katru reizi sasitoties ar vēderiem, viņam nokrīt bikses. Ne tikai krītošas bikses tievētāju ikdiena, bet arī plandoši krekli un josta, kam caurumu aptrūcies.

Kaspars demonstrē  siksnu: “Viens, divi, trīs, četri, pieci… un vēl vienu caurumu vajadzētu, lai bikses turētos.”

Juris ar Kasparu pirms

Tāda ir četru mēnešu tievēšanas redzamā daļa. Sākumā abi tievētāji godīgi atzinās bailēs par to, uz ko parakstījušies. Ne velti Juris projektu uzsākot teica: “Man jau liekas, ka ceļš uz zaudētiem kilogramiem un labāku veselību būs tāds, ka bail iedomāties. Beigas būs labas, bet viegli tas nebūs.”  Tomēr tagad, pēc četriem mēnešiem, nākas atzīt, ka nemaz tik traki nav bijis. Juris saka: “Tas nebija tik grūti, kā man likās. Vairāku iemeslu dēļ motivācija rodas procesā, brīdī, kad jūti rezultātu. Turklāt mums bija lieliska atbalsta grupa, kas mūs motivēja. ”

Arī Kaspars, kurš sākumā prognozēja, ka tas būs smagi, tagad dzied citu dziesmu: “Finālā izrādījās, ka nebija nemaz tik smagi. Tās sāpes, no kā es baidījos, nemaz nebija tik trakas, un man vajadzēja tikai pamēģināt.”

Sāpīgi, izrādās, nemaz nav bijis mainīt ēšanas paradumus, kas pirms tam abiem bija, maigi izsakoties, biedējoši. Ja sākotnēji Juris vēlu vakaros pieēdās un gāja gulēt, tagad viņš no šī netikuma atbrīvojies.

Pārmaiņas ir notikušas, jo tie vairs nav tie paši sūdzību māktie cilvēki, kas pirmajā vizītē pie endokrinoloģes uzskaitīja visus savus “nevaru”. Ja iepriekš Kaspars sūdzējās par to, ka “pārvietošanās ierobežota, dzīves kvalitāte nokrīt, darba kvalitāte nokrīt.. kas tālāk? Kapi! Sieva neapmierināta…”

Kaspars vēl šodien spilgti atceras šo endokrinoloģes kabinetā izrunāto dialogu. Kas tagad ir tikai atmiņas. Viss ir mainījies – uzlabojusies pašsajūta, pazudušas galvassāpes.

Līdzīgas sajūtas arī Jurim, kuram kļuvis vieglāk kustēties, elpot, uzlabojusies dzīves kvalitāte.

Joprojām ir mērķis zaudēt, Jura vārdiem runājot, tikt vaļā no maksimāli daudz miesas: “Jā, un es pie tā palieku, ar šo nekas nebeidzas…”

Tas ir tikai starpfinišs, un ir īstais brīdis pārliecināties, cik centimetru katrs zaudējis no sava vidukļa apkārtmēra. Jo, kā uzsver mediķi, tad galvenais ir izvērtēt vēdera apkārtmēru, nevis koncentrēties uz svaru.

Abi tievētāji ļaujas mērlentei un rezultāts ir iepriecinošs.

Kasparam vidukļa apkārtmērs bija 126 cm, tagad ir 110 cm, bet Jurim bija 150 cm, tagad ir 130 cm. Juris zaudējis 20 centimetrus no sava vidukļa, kamēr Kaspars 16 cm.

Juris Šteinbergs

“Es esmu tajā pozīcijā, kādā Kaspars bija sākumā. Man Kaspars jāķer rokās.”

Juris ar Kasparu pēc

TOP komentāri

 • Madža Madža
  +2 +1 -1

  Madža Madža

  Muskuļi ir smagāki par taukiem.. kg ir tikai cipars..tieši cm parāda ir rezultāts vai nav..
 • Lilita Gulbe
 • Vladlena Gabura
  +2 +1 -1

  Vladlena Gabura

  Lieli malači...tagad galvenais neapstāties ...uz priekšu,tikai uz priekšu.
  Pirmais akmens fundamentā ir ielikts.?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl