2 komentāri

Republikas laukumā, Rīgā ielas sākumā, novietota zīme, ka tur novietot spēkratus autovadītājiem ir aizliegts. Tiesa gan, tur ir arī ielas paplašinājums, kur saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumu ekspertu pausto spēkratus novietot drīkst. Situācija tagad ir šāda: policija soda autovadītājus, šoferi lēmumus pārsūdz, policija sodu atceļ, bet pēc dažām dienām – jau atkal uzliek šoferiem sodus. Nekompetence vai visatļautība?

Minētajā ceļa paplašinājumā savu automašīnu kādu rītu novietojis Jevģēnijs. ”Iznākot no darba, redzēju, ka esmu saņēmis sodu – “lapiņu” no pašvaldības policijas. Šo sodu apstrīdēju, jo ir punkts, kas nosaka, ka ceļu paplašinājumos automašīnas drīkst stāvēt,” stāsta Jevģēnijs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Puisis pārsūdzējis sodu, un policija arī viņam piekāpusies, atzīstot, ka sods piemērots nepamatoti. “Saņēmu no policijas priekšnieka pienākumu izpildītāja lēmumu, ka sods tiek atcelts, jo uz minēto lēmumu patiešām zīme neattiecas,” stāsta Jevģēnijs.

Taču jau pēc dažām dienām Jevģēnijs ieraudzījis, ka viņa spēkratam atkal liek sodu. Automobilis bija novietots tieši tajā pašā vietā.

Jevģēnijs devies pie pašvaldības policistiem un parādījis iepriekš sūtīto lēmumu, kur šāds sods viņam ticis atcelts. Uz jautājumu, kādēļ viņam atkal tiek uzlikts sods, policisti šoferim esot atbildējuši, ka viņam ir visas tiesības atkal šo sodu pārsūdzēt un ka viņiem nav ziņu, ka šajā vietā varētu novietot automašīnas.

Par spīti, ka iepriekš analoga pārkāpuma sods tika dzēsts, Jevģēnijam atkal uzlikts sods 40 eiro apmērā.

Drīkst vai nedrīkst novietot automašīnas paplašinājumos?

To, vai pamatoti šeit sodīt, raidījums Bez Tabu vaicāja Drošas braukšanas skolas ekspertam Mārim Krauzem. Viņš apstiprina, – uz šīs ielas ir atzarojums, kas nav brauktuve, tādēļ tajā ir atļauts apstāties un stāvēt. “Uzlikt sodus šeit būtu nekorekti,” akcentē Krauze.

Piepelnīšanās, nekorekti uzliekot sodus? Policijas patvaļa?

Likumsargu pārstāvji raidījumam Bez Tabu skaidro, ka policijas darbiniekiem esot pateikts, ka šoferus vairs nevajagot sodīt par automobiļu novietošanu minētajā vietā. Uz jautājumu, kādēļ tas tiekot tomēr darīts, atbilde ir, ka acīmredzot ir pieļauta kļūda un, iespējams, kāds darbinieks nav sapratis priekšniecības norādes.

Video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl