Policisti kļūdas pēc uzliek 85 eiro sodu un divus soda punktus

5 komentāri

Lai cik likuma paklausīgs autovadītājs nebūtu, tomēr ikkatrs nejauši ”salecas”, ja aiz sava spēkrata pēkšņi pamana policijas auto, kas ieslēdz bākugunis, un dzirdi, ka aicinājums apstāties ceļa malā adresēts tieši tev. Aptuveni tāpat jutās kungs, kuru ceļu satiksmi uzraugošās iestādes darbinieki aptur Krustpils ielā.

Ceļu policijas darbinieki autovadītājam paziņojuši, ka viņa vadītās automašīnas piekabei nav civiltiesiskās apdrošināšanas. Autovadītājs gan norāda, ka apdrošināta ir gan viņa automašīna, gan piekabe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policisti raksta protokolu, ka šoferim pienākas sods 85 eiro apmērā, kā arī divi soda punkti. Bet gan piekabes īpašniekiem, gan vadītājam ir skaidrs, ka obligātā civiltiesiskā apdrošināšana piekabei ir.

Autovadītājam paskaidrots, ka apstrīdēt protokolu varot vai nu personīgi ierodoties Rīgā, starp citu, vīrietis ir no Valmieras, vai arī sūtot likumsargiem ierakstītu vēstuli. To, ka pārsūdzēt var arī, izmantojot portālu Latvija.lv, vai jebkurā policijas iecirknī, neviens nav pateicis.

Kā sevi pasargāt no pārpratumiem uz ceļa? Pastāv uzskats, ka policistam vienmēr ir taisnība. Bet, kā tad rīkoties situācijā, ja vadītājs policista klātbūtnē atver Latvijas transporta līdzekļu apdrošinātāju biroja datubāzi, pēc kuras, starp citu, ir jāvadās arī policistiem, un tur redzams, ka ar polisi viss ir kārtībā?

Policijā atzīst, ka nebūšanas ar apdrošināšanas pārbaudi bijušas pērnā gada novembrī. Sistēmā kaut kas nav bijis labi, un likumsargiem nācies masveidā anulēt izrakstītos sodus par apdrošināšanas neesamību.

Video

TOP komentāri

 • Opis
 • autovadītājs
  +2 +2 0

  autovadītājs

  Mūsu valstī nevainības prezumcija vispār nedarbojas - kāpēc man jāpierāda, ka esmu nevainīgs, nevis policijai jāpierāda, ka esmu vainīgs? Kāpēc jāiet un jāčakarē savs laiks tikai tāpēc, ka cits kļūdās? Ja es darbā kļūdos, es pats esmu spiests labot savu exeļa tabuliņu, nevis klients nāk un kaut ko labo.
 • smiekliņš
  +1 +1 0

  smiekliņš

  Nevainības prezumcija patiešām nedarbojas, jo ir nevainīguma prezumpcija.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl