“Plastmasa kā ienaidnieks skatās virsū!” Armands un Iveta Simsoni par pirmo iepirkšanās reizi, izvairoties no precēm iepakojumos

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

TV personība Armands Simsons kopā ar ģimeni piekritis izaicinājumam nedēļu dzīvot pēc “zero waste” kustības pamatprincipiem, mēģinot atkritumus savās mājās samazināt līdz minimumam. Viens no bezatkritumu dzīvesveida entuziastu Lauras un Anda Arnicānu uzdotajiem uzdevumiem ir atteikties no plastmasas un iepakojuma, tāpēc Simsonu ģimene pārbauda, cik viegli veikalā iegādāties produktus bez iepakojuma.

Armands un Iveta Simsoni iepirkties ierodas ar savām burciņām, trauciņiem un auduma maisiņiem. “Bez Tabu” izaicinājums ir pirmā reize, kad ģimene apzināti dodas iepirkties, cenšoties izvairīties no produktiem iepakojumos. Uzturoties veikalā, kļūst skaidrs, ka uzdevums nav viegls, jo liela daļa produktu ir iepakoti.

Armands Simsons
TV personība

Plastmasa kā tāds ienaidnieks skatās virsū! Viss ir plastmasā ietīts un ielikts!

Ģimene veikalā ieradusies ar nolūku iegādāties nepieciešamos produktus mafinu cepšanai. “Mums vajag nopirkt sviestu, ogas, maskarpones sieru un saldo krējumu,” izstāsta Iveta.

Pie sviesta stenda kļūst skaidrs, ka visi produkti ir iepakoti, tāpēc ģimene nolemj padomu vaicāt veikala personālam. Pēc sarunas ar pārdevēju Iveta un Armands nolemj iegādāties sviestu, kurš iepakots dabai draudzīgā iepakojumā. Līdzīgi nolemj darīt ar saldo krējumu, iegādājoties to, kurš iepakots papīra iepakojumā. Grūtāk veicas ar maskarpones siera iegādāšanos, jo veikalā nav iespējams to iegādāties sveramu, tāpat produkta iepakojums visiem siera veidiem ir līdzīgs. Pavisam labi veicas ar citrona un laima iegādāšanos, kuri nav sapakoti maisiņos vai atsevišķā iepakojumā. Zemenes Iveta un Armands iegādājas koka kastē, nevis plastmasas iepakojumos. Tāpat Iveta izmanto līdzi paņemto trauciņu, kurā iegādājas salātus vecākajai meitai Patrīcijai.