Pirmās lēdijas Ivetas Vējones ārzemju vizītes un vizuālais tēls. Kas par to maksā?

4 komentāri
Pirmās lēdijas Ivetas Vējones ārzemju vizītes un vizuālais tēls. Kas par to maksā?
Foto: AFP / LETA

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre Iveta regulāri dodas līdzi savam vīram arī ārvalstu vizītēs. Par kādu naudu tiek segti šie izdevumi? Bez Tabu devās noskaidrot.

Nevar nepamanīt, ka Valsts pirmā lēdija regulāri pavada prezidentu ārvalstu vizītēs, tostarp nesenajā Lielbritānijas apciemojumā, kur Vējonis un kundze tikās gan ar karalieni Elizabeti II, gan arī tur mītošajiem tautiešiem. Tas var raisīt jautājumus par to, vai nodokļu maksātājiem ir jānodrošina arī prezidenta kundzes došanās uz ārvalstīm.

Vējoņa preses sekretārs Jānis Siksnis norāda, ka Ivetas Vējones ceļošanas izdevumi tiek segti no kopējā Valsts prezidenta kancelejas budžeta, bet viss, kas saistās ar vizuālo tēlu, tiek segts no pašu kabatas.

Savukārt uzrunātais politologs Filips Rajevskis vērš uzmanību uz to, ka Iveta Vējone arī reprezentē Latviju un šejienes sievietes, tāpēc, domājot par valsts tēlu, ir svarīgi, ka viņa apmeklē pasākumus kopā ar savu dzīvesbiedru. “Mēs negribētu, lai mūsu prezidents kristu acīs kā “kur tad šitāds nošņurcis ieradies”. Tas pats attiecas arī uz otru pusi,” viņš paskaidro.

Foto

Video