Pilsētas galvu – sievieti turpmāk jāsauc par “mēri”

3 komentāri
Pilsētas galvu – sievieti turpmāk jāsauc par “mēri”

Valsts valodas centrs ir lēmis, ka turpmāk, runājot par pilsētas galvām sieviešu dzimtē, būs jālieto vārds “mēre”, liecina izdevuma “Latvijas Vēstnesis” informācija.

Kā zināms, jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas, kurās iespējama varas maiņa vairākās Latvijas pašvaldībās. Izdevuma “Latvijas Vēstnesis” publiskotā informācija liecina, ka turpmāk pilsētu galva – sieviete būs jādēvē par mēri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šo jautājumu izskatījusi Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija. Turpmāk lietvārds “mērs” būs jāpārveido arī sieviešu dzimtē – “mēre”.

Jāpiebilst, ka mēres ir vairākās Latvijas pilsētās – Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, savukārt pēc līdzšinējo mēru aiziešanas no amata Jūrmalā šos pienākumus pārņēmusi Rita Sproģe, savukārt Alojā – Dace Vilne.

TOP komentāri

 • Elofija
  +1 +1 0

  Elofija

  Viņa - mēre; viņš - mēris
  Viņš - mērs; viņa - mēra. ???
  Varētu, lūdzu, valodnieka komenrāru, kāpēc tad mēre, nevis mēra? Vai varbūt mērene?
  Viņi to ir labi apdomājuši?
  Kas būs tālāk? Tiesībsargs - tiesībsardze vai tiesībsarga?
 • Liti
  0 0 0

  Liti

  Neko viņi nav apdomājuši. Viņu vienīgā rūpe ir "taisīt skatu", ka viņi kaut-ko dara, lai attaisnotu savu darbavietu esamību. Kā rezultātā, mēs maksājam par mūsu uzvārdu kropļošanu, par neskaitāmām un stipri apšaubāmām mācību grāmatām, un te vēl kārtējai gara darbs - mēre. Absurds.
 • Jocīgā
  0 0 0

  Jocīgā

  Labāk jau valdību būtu nosaukuši par ''Latvijas mēri'''. Ha-ha.... mēre- smēre

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl