Vai tiešām bērnudārzniekiem ir jādod kafijas aizstājējs? Kāda ir ietekme uz bērna veselību un psihi?

11 komentāri
Vai tiešām bērnudārzniekiem ir jādod kafijas aizstājējs? Kāda ir ietekme uz bērna veselību un psihi?

Tagad aktīvi atsācies skolas un bērnudārza laiks, un, protams, vecāki lielu uzmanību pievērš mācību iestādēm un to darbībai. Šoreiz kāda skatītāja pamanījusi, ko interesantu un neizprotamu bērnudārznieka ēdienkartē!

“Labdien! Bērniem bērnudārzā, sākot ar pašām mazākajām grupiņām, tiek dots kafijas aizstājējs, ēdienkartē norādīts “kafijas dzēriens”! Tā ir 100% miežu kafija no “Tukuma kafija”!

Kā šāda kafija ietekmē bērnu, veselību, uzbudinātību utt.? Vai vispār bērniem no 2 gadu vecuma būtu jāpiedāvā šāds dzēriens? Ir taču tik daudz tēju, ko piedāvāt!

Kāda ir ietekme uz veselību, psihi utt. Vai tā ietekmē līdzīgi kā parastā kafija, jo tas ir kafijas aizstājējs! Ar cieņu – Elīna.”

Mēs, protams, sazinājāmies ar uztura speciālisti, kurai specializētu ēdienkaršu izveidošana bērnu uzturam nav sveša. Un lūk, viņas skaidrojums:

Olga Ļubina

Olga Ļubina
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uztura speciāliste

Kopumā miežu kafija uz bērna organismu un arī uz pieaugušā organismu iedarbojās gana pozitīvi. Tā satur ļoti daudz mikroelementu un minerālvielu, uzlabo gan bērna un pieaugušā imunitāti, uzlabo gremošanas sistēmas darbību!

Tai ir pozitīva ietekme, un es domāju, ka vecākiem noteikti nevajadzētu uztraukties par to, ka šis produkts iekļauts bērnu ēdienkartē! Daudzveidībai, lai bērns uzņemtu šķidrumu, gan arī lai palielinātu savu mikroelementu un minerālvielu uzņemšanu uzturā!

Un arī, protams, kā uzsver uztura speciāliste, lai šajā aukstajā gada laikā bērns uzņemtu siltu šķidrumu. Tā kā nekas slikts tas nav!

Bet, ja tā nebūtu miežu, bet būtu cigoriņu kafija, tad tā nav ieteicama bērniem, kuriem ir aptaukošanās, vai izteikti liels liekais svars, tad tai vajadzētu tikt pasniegtai tieši pirms ēšanas. tā, lai izdzer šo dzērienu un paēd, nevis starplaikos, jo tas veicinās apetīti!

TOP komentāri

 • Rūta Šteinberga
  +8 +5 -3

  Rūta Šteinberga

  Cerams, ka mājās nedod čipsus un haribo lācīšus, citādi vispār traki
 • Diana Smiltina
  +4 +4 0

  Diana Smiltina

  Soreiz #Bez Tabu vajedzeja but gudrakiem un sadu sizetu neveidot.
 • Dace Alekseičika
  +4 +4 0

  Dace Alekseičika

  Kāds sakars? Vecāki ir tie stulbie ne jau "bez tabu". 😀

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl