6 komentāri

Daudzi Latvijas iedzīvotāji saņēmuši zvanus no kādas kompānijas, kas piedāvā cilvēkiem bez maksas izmēģināt uztura bagātinātāju – zivju eļļu. Bet, kā jau pierasts, par brīvu ir tikai siers peļu slazdā. Pēc skatītājas teiktā, ja piekritīsi pamēģināt kapsulas, tiks atsūtīti divi iepakojumi, viens – bezmaksas, otrs – ar pievienotu rēķinu!

Raidījuma Bez Tabu skatītāja Kristīne sadaļā Sūdzību dēlis raksta: “Sveicināti. Pirms kāda laika man zvanīja no Norvēģijas un piedāvāja Omegamarine forte+kapsulas. Lieta tāda, ka viņi piedāvāja pirmo bez maksas. Lai viņi ātrāk “atšūtos” no manis, piekritu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņi vēl teica, ka pēc kāda laika zvanīs, vai piekrītu no viņiem iegādāties. Zvanījuši viņi nav, un atsūta vēl vienu paku ar rēķinu. Klāt rakstot, ka priecājas, ka esmu piekritusi turpināt lietot. Sanāk tā, ka viņi man uzspiež tās iegādāties, vai tā drīkst?”

Rēķins – teju trīsdesmit eiro. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā par šo kompāniju sūdzības nav saņemtas, bet redzeslokā nonākusi vēstule, kas sūtīta vairākiem cilvēkiem, arī piedāvājot izmēģināt produktu.

Izvērtējot vēstuli, nav saskatīti acīmredzami pārkāpumi. Prakse kaut ko piedāvāt bez maksas nav aizliegta, bet jābūt skaidri saprotamiem noteikumiem, lai nerastos pārpratumi.

Patērētāju tiesību aizstāvji iesaka ne tikai sūtīt saņemto paciņu atpakaļ, bet arī uzrakstīt atteikuma vēstuli.

Foto

Natural pharmaceuticals pārstāvji vēlāk paskaidroja, ka klientiem telefonsarunā tiekot izskaidrots, ka gadījumā, ja viņi nevēlas iegādāties zivju eļļu, noteiktā laika termiņā tas esot jādara zināms kompānijai.

Uztura bagātinātāju reklāmās parasti dzirdams, ka pirms to lietošanas noteikti nepieciešams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, jautājums, kā zināt, kas atrodas telefona klausules otrā galā?

Pēc ārstu biedrības prezidenta Pētera Apiņa domām, cilvēkiem uztura bagātinātāji vispār nav nepieciešami, un Latvijā tā ir ļoti nekontrolēta sfēra. Problēma tāda, ka, pretēji zālēm, uztura bagātinātāji tiekot pielīdzināti pārtikas produktiem.

Farmācijas doktore Līga Krīgere vērš uzmanību uz to, ka aptiekas vai specializētos veikalus, kuros tiek tirgoti uztura bagātinātāji, ir iespējams pārbaudīt un kontrolēt, bet to nevar izdarīt ar kompānijām, kuras tirgo produktus telefoniski. Tāpat ir noteikti kritēriji attiecībā uz personām, kuras tirgo uztura bagātinātājus.

Eiropas Savienībā nav noteiktas prasības, lai uztura bagātinātājiem būtu labas ražošanas prakses pierādījums – GMP sertifikāts. Amerikā šāds sertifikāts ir obligāts arī uztura bagātinātājiem. Tomēr daži ražotāji pēc pašu vēlēšanās šo sertifikātu ir saņēmuši, un tas tiek norādīts uz iepakojuma.

TOP komentāri

 • Saule
  +1 +1 0

  Saule

  Cik ir jãrunã un jãstãsta par šadiem gadījumiem ! Mûsdienãs neko par velti nedos neviens ... ne jau pirmais pëdëjais gadījums ,ka atsûta ko pa velti un pêc tam neliekas mierã!-atceros savlaik bija tãda grãmata kur bukletus sûtīja par visãdãm slimībãm ,par puķem un kaas tik nav bijis ! Arī tolaik par grãmatu nebija jãmaksã ,bet par bukletiem kas katru mênesi n@ca gan bija jãmaksã!!!
 • zz
  +1 +1 0

  zz

  Lai izplatītāji ātrāk "atšūtos", vajag pateikt kaut ko ļoti rupju. Pret nekaunību ar nekaunību. Nekad neko nepasūtu no tādiem, ja ko vajag, var atrast veikalā.
 • Andris
  0 0 0

  Andris

  Izplatītāji jau nav no Norvēģijas, bet gan mūsu pašu visādi DirectMarketing un tamlīdzīgi, kam adreses vietā ir abonenta kastīte Rīgā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl