“Tie ”saltiņi” ātri ienāca modē!” taisnojas pie skolas Rīgā “pieķertas” skolnieces

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

128 komentāri

Kopš vienreizlietojamās elektroniskās cigaretes nokļuvušas arī Latvijā, abnormālā ātrumā par lietotājiem kļuvuši tieši skolēni. Un tas viss par spīti tam, ka šo kūpināmo plastmasas gabalu drīkst pārdot tikai pilngadīgām personām.

Pie Rīgas Centrālās stacijas uzrunājam vairākus jauniešus. Kāds puisis atklāj, ka ir 17 gadus vecs un elektroniskās cigaretes viņam pērkot pilngadīgais brālis. Puisis zina, ka arī šī uzparikte ir kaitīga veselībai, taču tas neatturot no tās lietošanas. Līdzīgi uzskata arī divas sastaptās meitenes, no kurām viena pat īpaši nesargā savus datus un bez iebildumiem Bez Tabu parāda pat savu pasi, lai pierādītu pilngadību.

Tikmēr Vecrīgā sastaptā kompānija korī atbild, ka ir pilngadīgi, taču par to pārliecināties šoreiz neizdodas. Jautājot par vietām, kur var iegādāties elektroniskās cigaretes, momentā tiek nosaukts lērums tirdzniecības vietu.

Bez Tabu nolemj apsekot arī vairākas skolas Rīgā. Blakus teritorijā pie Rīgas Teikas vidusskolas pamanām skolnieces, kuras izskrējušas starpbrīdī, lai pamielotos ar bulciņām. Tiesa gan, pirms tam mutē tika liktas elektroniskās cigaretes.

saruna ar skolniecēm

Es domāju, ka jūs labi zināt to, kā parasti ir, ka jauniešu grupās kādam ir vecāks draugs, kuram vienkārši pajautā un viņš pēc tam nopērk.

Bez Tabu: Jums taču ir tā apziņa, ka tas nav labi jūsu veselībai?

Protams! Protams.

Bez Tabu: Bet tas ir kaut kāds stils vai…

Viss sākās pagājušovasar, kad tie ”saltiņi” ienāca modē. Viss internets kļuva plašs ar to, ka – ”saltiņi”, ”saltiņi”… Maziem bērniem, no pirmās klases, dzirdu arī, ka pīpē ”saltiņus”. Vecāki atrod. Nu, ko tad viņi teiks.

Nu, manuprāt, ka vienkārši tagad, kad ir jaunākas klases, tas ir vairāk kā stils. Tev ir ”saltiņš”, tu esi stilīgāks. Tev ir vairāk draugu.

Sastopot Teikas vidusskolas direktori, aizņemtības dēļ komentāru uzreiz nesaņemam, arī vēlāk tas tiek atteikts, ar jautājumiem aicinot vērsties skolēnu brīvlaikā. Tikmēr krietni atvērtāka ir Rīgas 45. vidusskola, kas no problēmas nevairās. Direktore Baiba Neimane norāda, ka elektronisko cigarešu “apkarošanā” skolēnu vidū tiek iesaistītas gan Rīgas domes institūcijas, gan likumsargi, gan arī psihologi un, protams, vecāki.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis uzsver, ka arī attiecībā uz elektronisko cigarešu lietošanu nepilngadīgajiem iestājas tāda pati atbildība kā smēķējot tradicionālās cigaretes.

Tā dēvētie “salti” jeb vienreizlietojamās elektroniskās cigaretes ir ne tikai aizliegtas un arī kaitīgas jauniešiem, bet arī nodara videi pāri. Izjaucot vienu šādu uzparikti, redzam, ka te ir ne tikai plastmasas detaļu un uz pirmā acu uzmetiena nenosakāmas izcelsmes šķiedru plāksnītes, bet arī baterija, kas tad piešķiļ šim kūpošajam flomāsteram uguni. Vistrakākais, ka jaunieši to visu arī bāž mutē un laiž iekšā plaušās ķīmiskos dūmus.

128 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā