“Tās ir šausmas!” Kūku ciema namus pārņēmuši tarakāni

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

23 komentāri

Bez Tabu filmēšanas komanda devās uz fonētiski jaukākajām apdzīvotajām vietām Latvijā – Kūkas, kas atrodas netālu no Krustpils. Tomēr iedzīvotāju problēma nebūt nav tik skanīga – tarakāni.

Kā pirmo sastopam Annas kundzi, kura uzreiz parāda tā dēvētās tarakānu mājiņas, proti, lamatas, lai noķertu mājas kaitēkļus.

Visbriesmīgāk esot naktīs. Ieslēdzot gaismu kāpņutelpā vai kādā no istabām, pavēries patiesi baiss skats. Pašvaldībai piederošo namu kāpņutelpās pie dzīvokļu durvīm izbērts balts pulveris, kam teorētiski vajadzētu atbaidīt prusakus no iekļūšanas mitekļos.

Iedzīvotāji arī norāda, ka namus Kūkās tarakāni esot pārņēmuši pēc kāda ugunsgrēka, kas izcēlies vienā no dzīvokļiem. Tarakāni, bēgot no liesmām, metās meklēt jaunu dzīvesvietu. “Kad tur iegājām, – ārprāts. Nu, un tā tarakāni pamuka pa visu māju. Un tagad jau praktiski pa visu ciemu. Visiem tagad lielākoties prusaki ir. Tās ir šausmas,” stāsta viena no daudzstāvu dzīvojamā nama iemītniecēm.

Sastopot vienu no uguns skartā mitekļa iedzīvotājiem, kungs uzsver, ka notiek intensīva cīņa ar prusakiem, kas tiekot uzvarēta.

Redzot tarakānu koloniju un straujo izplatīšanos par vairākiem namiem, iedzīvotāji sacēla traci arī pagastmājā. Pārvaldnieks problēmu skaidro ar prusakiem labvēlīgiem laikapstākļiem.

Pašvaldība jau izdalījusi tarakānu mājiņas, kāpņutelpās izbērts pulveris-inde. Pagasts vēl esot gatavs arī izsaukt insektu iznīdēšanas brigādi, apmaksājot izdevumus no pašvaldības budžeta. Tiesa gan, pašreiz neesot izdevies sazināties ar šāda pakalpojuma sniedzēju.

23 komentāri