“Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens…!” Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

15 komentāri

“Piektdienas rīts. Piecēlos. Konstatēju, ka ir problēmas ar zobu, tas ir uztūcis. Jāmeklē palīdzība kādā no zobārstniecības klīnikām,” tiekoties ar “Bez Tabu”, piedzīvoto problēmu ieskicē liepājniece Sandra.

Rīcības plāns Sandrai uzreiz gatavs, turklāt Liepājā ir vairāk nekā 20 zobārstniecības klīniku. Zobārstu – vēl vairāk. Kur vēl vienkāršāks uzdevums. Tomēr palīdzību liepājniecei tā arī neizdodas saņemt. Un elementārā misija izgāžas.

Sandra

Es apbraukāju visu Liepāju. Es jau minēju tās adreses un tās klīnikas, kur es biju. Cits vispār tikai paver durvis un papurina galvu – nē, mēs ar akūtiem nestrādājam.

Arī “Bez Tabu” nolemj apsekot vairākas zobārstniecības privātprakses, lai noskaidrotu, vai tiešām zobārsti iedos kurvīti un zobu nelabos.

Saruna ar klīnikas darbinieci

Bez Tabu: Ja, pieņemsim, kādam cilvēkam uzreiz notiek kaut kāda problēma, viņš saprot, ka viņam vajag to palīdzību uzreiz, tad viņš nevar to dabūt, pēc idejas?

Pēc idejas ne. Lai cik tas bēdīgi izklausītos, pēc idejas ne.

Arī citā zobārstniecības klīnikā situācija ir līdzīga – ja pierakstā ir “caurums”, tad akūtajā brīdī ir iespējams uzreiz arī sniegt palīdzību konkrētajam pacientam. Ja rindas ir pilnas, tad neatliek nekas cits, kā pierakstīties un gaidīt savu kārtu.

Apstaigājot vairākas zobārstniecības klīnikas Liepājā, Sandra saņem atteikumu. Tad liepājniece nolemj vērsties pēc palīdzības Liepājas Zobārstniecības poliklīnikā, taču arī tur saņem kurvīti.

Sandra

Bija pulksten 11.15. Stāv dēlis – vismaz divi ārsti bija līdz pulksten 14.00, viens bija līdz 15.00. Es domāju: ”Paldies Dievam, kaut kur es tikšu”. Es saku, ka es gribētu pie kāda ārsta, es labprāt pagaidītu, man ir ļoti stipras sāpes un ļoti liela problēma. Neviens ārsts nestrādā! Pulksten 11.15. Neviena nav. Piektdienas diena. Kas notiek?

Liepājas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Kadeģe komentēt konkrēto situāciju gan nevarot, jo darbiniecei, kura todien strādāja reģistratūrā, “Bez Tabu” ierašanās brīdī esot brīvdiena.

Kadeģe vēl uzsver, ka poliklīnikā neviens šādā veidā netiekot izlikts aiz durvīm, proti, ja ir iespējams, palīdzība tiekot sniegta vienmēr. “Es varu teikt, ka, pirmkārt, mēs skatāmies, vai pacientam ir uztūkums. Ja tas ir, tad reģistrators vienmēr meklēs iespēju, lai ārsts var pieņemt to pacientu jau tajā pašā dienā.”

Sandra tikmēr akcentē, ka poliklīnikā neviens pat neesot jautājis par sūdzībām, neesot arī pat prasīts vārds, uzvārds un kontakttālrunis gadījumam, ja atbrīvojas vieta pie speciālista.

Dr. Andis Paeglītis, kurš ir arī Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents, izceļ būtisku lietu – ja pacientam ir savs zobārsts, tad šādām problēmām, kad nav iespējas saņemt palīdzību akūtā situācijā, nevajadzētu rasties. Cita lieta, ja pacients kritiskajā brīdī sāk meklēt zobārstu, kur pagadās, cerot, ka tiks saņemta tūlītēja palīdzība.
Natālija Kadeģe
Liepājas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja

Mēs fiziski nespējam pieņemt visus akūtos pacientus, kuri pie mums vēršas. Un tomēr, ja pacientam ir savs zobārsts, ģimenes zobārsts, tad viņam arī ir jāvēršas pie sava zobārsta.

Sandrai gan sava zobārsta neesot. Apzinoties, ka Liepājā palīdzību nesaņemt, kundze izmēģina veiksmi ārpus pilsētas robežām un atrod tik nepieciešamo zobārstu Kuldīgā. “Piektdienas rītā man bija viena vaiga puse uztūkusi. Un sestdien es pamostos jau gatava braukt uz Kuldīgu, jau ir otrs vaigs. Un Kuldīgas daktere brīnījās, kā neviens pat nav paskatījies.”

Sandrai sāpošo zobu nācies izraut.

15 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā