Šogad noslīkuši jau 39 cilvēki, visvairāk Vidzemē

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Visvairāk slīcēju jeb trīspadsmit bijuši Vidzemē, vienpadsmit Kurzemē, desmit Latgalē un pieci Zemgalē. Šogad katrs astotais slīcējs no dzīves atvadījies Rīgā. Tikmēr peldvietā sastaptie rīdzinieki paši savas peldētprasmes vērtē kā labas.

Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra dati liecina, ka visvairāk jeb septiņpadsmit noslīkušie atrasti upēs, desmit dīķos, kā arī astoņas mirstīgās atliekas atrastas ezeros.

Lucavsalas peldvietā sastaptie iedzīvotāji norāda, ka peldēt iemācījušies pašmācības ceļā. Lielākoties uzrunātie uzskata, ka viņiem ir labas peldētprasmes, tajā pašā laikā peldēšanas federācijas vadītājs Aivars Platonovs norāda, ka Latvijas iedzīvotāji kopumā ir slikti peldētāji.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Aivars Platonovs
Latvijas Peldēšanas federācijas vadītājs

Neatkarīgi no tā, ka peldēšana kā fiziskās aktivitātes veids ir viens no populārākajiem Latvijā, katru gadu ļoti daudzi iedzīvotāji noslīkt. To var saistīt ar pārgalvību, augstprātību. Uzskata, ka ir labs peldētājs, taču patiesībā nevar nopeldēt pat 200 metrus.

Platonovs stāsta, ka Latvijā uz 100 000 iedzīvotājiem ir viens no lielākajiem noslīkušo iedzīvotāju skaitiem Eiropā. Peldētāji visbiežāk no dzīves atvadās tieši vasaras siltajos mēnešos.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 1. daļas komandieris Agris Asups aicina iedzīvotājus būt atbildīgākus vienam pret otru un peldvietā neatstāt bez pieskatīšanas bērnus. Tāpat aktīvā atpūta ūdens tuvumā neesot savienojama ar alkohola lietošanu.