“Smalki izstrādāta shēma.” Veselības inspekcijas slēptā vizīte medicīnas centrā “Aurora”

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

Zvans un aicinājums uz bezmaksas veselības pārbaudi, noteiktas veselības problēmas, sagatavots kredītlīgums par ievērojamu naudas summu. Trīs būtiskākās nianses, par kurām jau pusgadu ziņojuši agrāk akciju sabiedrības “Nokra”, tagad “Aurora medicīnas centrs” apmeklētāji. Martā diagnostikas procedūru apmeklējuši arī Veselības inspekcijas speciālisti, un Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja Konstantija Reinfelde “Bez Tabu” informē par atklātajiem pārkāpumiem. 

Tikai apmeklējot medicīnas centru “Aurora” slēptajā vizītē, Veselības inspekcijas speciālistiem izdevies atklāt, ka tajās pašās telpās galvaspilsētas centrā darbojas “Vital centrs”. “Tā nav ārstniecības iestāde, nav reģistrā, un darbinieki nav medicīnas darbinieki un sniedz veselības pārbaudes ar aparātu, kura darbība ir pārtraukta,” skaidro Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja Konstantija Reinfelde.

Konstantija Reinfelde
Veselības inspekcijas pārstāve

“Vital centra” darbiniekiem pie krūtīm bija zīmīte ar uzrakstu “diagnostikas speciālists”, tādas profesijas vispār nav.

Tas ir aparāts, kuru pērn oktobrī izmēģināja arī “Bez Tabu”, un uzreiz pēc tam Veselības inspekcija apturēja tā darbību. Tomēr raidījumam “Bez Tabu” regulāri tika ziņots, ka ierīces joprojām tiek izmantotas. Izrādās, ka tādas bija piecas, un akciju sabiedrība “Nokra” tās pārdevusi “Vital centram”, kas atrodas ēkas otrajā stāvā.

Ar aparāta palīdzību noteiktas veselības problēmas arī Veselības inspekcijas speciālistiem. “Rādīja datorā mugurkaulu un teica, ka tam ir lielas problēmas, ka vajadzētu veikt ārstniecību, citiem kolēģiem teica, ka ir problēmas ar asinsriti, ka var piemeklēt insults, ka jāslēdz līgums par ārstniecību,” stāsta Konstantija Reinfelde.

FOTO: Veselības inspekcija

Audio fragments no Veselības inspekcijas slēptās vizītes

Tas var aizņemt desmit gadus līdz tam brīdim, kad tas asinsvads pārplīst tajā pašā galvā. Jā, es zinu, ka tas izklausās slikti, bet diemžēl tā ir realitāte. Turpmākas problēmas tas var izraisīt. Atvainojiet, ka sabiedēju, bet es izstāstu, jo patiešām es to redzēju.

Medicīnas centram “Aurora” bija noslēgts līgums ar “Vital centru” par pacientu piesaistīšanu. Veselības inspekcija 28. martā apturēja “Vital centra” darbību. Jāpiemin gan, ka medicīnas centrs “Aurora” turpina piesaistīt klientus ar tām pašām metodēm.

Konstantija Reinfelde
Veselības inspekcijas pārstāve

“Auroras” darbību mēs nevaram ierobežot, jo šajā iestādē strādā ārsti, tā ir reģistrēta ārstniecības iestāde un arī atbilst obligātajām prasībām. Tā ir tāda smalki izstrādāta shēma, lai varētu piesaistīt vairāk pacientu.

Ar “Bez Tabu” sazinājās Inga, kuras radiniece bija uz veselības pārbaudi medicīnas centrā “Aurora” neilgi pēc tam, kad Veselības inspekcija bija konstatējusi pārkāpumus. “Viņai veica vienu no veselības pārbaudēm, viņai izmērīja svaru un garumu, izmērīja asinsspiedienu, viņa uzrādīja asinsanalīzes, un tad darbinieks ķērās pie pierunāšanas, lai slēgtu līgumu, ierīce bija tāda, uz kuras stāv, nevis ar knaģiem,” norāda Inga.

FOTO: Baiba Runce, Bez Tabu

Konstantija Reinfelde
Veselības inspekcijas pārstāve

Tas ir ķermeņa masas analizators, ar to nevar uzstādīt diagnozi, ar tā palīdzību var noteikt, cik daudz kaulu ir, cik daudz ūdens organismā un muskuļu masa, un tas ir viss.

Iekārta nav aizliegta, to var izmantot, bet ne diagnozes uzstādīšanai, vēl jāvērš uzmanība uz to, ka medicīnas centrs “Aurora” ir diezgan dārga iestāde, piemēram, viena ārstnieciskā muguras masāža maksā 70 eiro. (citviet 10, 15, un 25 eiro).

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pievērsis uzmanību medicīnas centra “Aurora” praksei, un šobrīd uzsākta pārbaude. “Mums ir nepieciešamas vairāk liecību no patērētājiem par to, kas tur notiek uz vietas, kas tiek stāstīts, kā tiek noslēgti kreditēšanas līgumi, mums ir aizdomas par to, ka tur tiek īstenota negodīga komercprakse, bet mums vēl ir nepieciešams šo lietu izmeklēt,” komentē Patērētāju tiesību uzraudzības departamenta direktore Ieva Baldiņa-Brūklīte.

“Bez Tabu” dodas uz medicīnas centra “Aurora” otro stāvu, lai pārliecinātos, vai tur tiešām šobrīd nedarbojas “Vital centrs”. Sastaptais vīrietis medicīnas halātā apstiprina, ka otrā stāva telpās saimnieko “Vital centrs”, lai gan visur, arī uz kabinetu durvīm, gozējas medicīnas centra “Auroras” logotips. Vēlāk “Bez Tabu” sastop zināmu personu, kura komentārus nesniedz, bet laipni pavada “Bez Tabu” komandu līdz ārdurvīm.

Saruna medicīnas centrā

Žurnāliste: Mēs “Vital centru” meklējam.

“Aurora” pārstāvis: Šeit nav, te ir “Aurora”. “Vital centrs” ir ciet, kā kompānija vairs nav.

Žurnāliste: Kur darbinieki visi?

“Aurora” pārstāvis: Viss, nav tādas kompānijas. Tagad tikai “Aurora”, tikai medicīnas diagnostika, viss ir tā, kā tam ir jābūt, pateicoties jums.

Žurnāliste: Jūs nezinājāt, kas notiek augšā, ka tur ir tās pašas ierīces, kuras jūs viņiem pārdevāt?

“Aurora” pārstāvis: Es saku, “Vital centra” vairs nav, nav par ko runāt, un saruna ir galā. Paldies Dievam, ka nav, vai ne?

TOP komentāri

 • Santa
  +6 +5 -1

  Santa

  Man visi šie Jūsu BezTabu sižeti par šo iestādi ir sākušas radīt milzum daudz jautājumu un ļoti negatīvu domu! Jūs nu, jau regulāri veidojiet nosodošos sižetus par šo iestādi, bet reklāmas pauzēs viņus REKLAMĒJIET!!! Es Jums uzrakstīju laikam 2 nedēļas atpakaļ tieši par šo jautājumu ar vēlmi iegūt pasakidrojumus -bet ne Jūsu raidījums, ne TV3 nav pat pacenties man jelko atbildēt -paskaidrot! Kā lūdzu saprast -taisāt 4-5 nososdošoos sižetus ar valsts iestāžu piesaistīšanu, bet paralēli savās reklāmas pauzēs viņus reklamējiet!!!!!!
  p.s. izdzēsīsiet manu komentārui?!
 • Laura
  +5 +4 -1

  Laura

  Man jau liekas ,ka veselības dienestam ir smuki samaksājuši. Kā var būt ,ka pēkšņi parādījās atsevišķa firma ? Pirms tam teica,ka nebija pārkāpumu.
  Aurora visu laiku meklē medicīnas speciālistus kopš sižeta Bez Tabu. Tātad viņu sākotnēji nebija. Arī sižetā teikts ,ka arī Aurora piedāvā kredītus un nosaka mistiskas diagnozes no vienkāršiem ķermeņa un kaulu masu aprēķina aparātiem. Bet viss ok ,viss kārtībā !!! "Vaininieks " atrasts.
 • Solvita
  0 0 0

  Solvita

  Arī es saņēmu zvanu no šīs klīnikas pāris dienas atpakaļ. Esmu visai skeptiska par bezmaksas veselības pārbaudēm, taču sieviete ar kuru runāju bija ļoti laipna. Es nepiekritu vienīgi laika trūkuma pēc, jo visu laiku esmu darbā, taču, kad jautāju, kas seko pēc veselības pārbaudes, man visu izskaidroja. Pastāstīja, ka pati veselības pārbaude ir bezmaksas, taču, ja rodas vēlme vēlāk ārstēties, par to, protams, ir jāmaksā. Un attiecīgi tam tiek meklēta iespēja, ja ir tāda vēlme. Galvenais ir pajautāt un aprunāties, jo klausules otrā pusē sieviete bija atsaucīga un ar vēlmi pastāstīt, kā tas viss notiek. Tāpēc es nesaprotu “lielo” bļaušanu par to, ka iestāde vien āzē un apmāna cilvēkus. Vairums cilvēku redz vien to sensāciju un kritiku, lai gan realitātē ir arī pietiekami daudz citu lietu, par kurām būtu jārunā tik pat skaļi. Galvenā atslēga - runāšana. Pajautājiet sīkāk, tad arī būs skaidrs.
  Skatoties bez tabu vienīgais, ko cilvēki iegūst, ir slikts garastāvoklis un dusmas, ko es varu pieminēt par katru pievienoto sižetu, kuru esmu redzējusi. Ir taču arī labās lietas apkārt, kuras būtu pieminēšanas un runāšanas vērtas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl