Skarbs stāsts Kuldīgā! “Mani vecāki ir nedzirdīgi – māmiņa nomira, jo tēvs nevarēja izsaukt “ātros”!”

20 komentāri
Skarbs stāsts Kuldīgā! “Mani vecāki ir nedzirdīgi – māmiņa nomira, jo tēvs nevarēja izsaukt “ātros”!”
Lita Krone / LETA

Pienāk brīži, kad mums vai mūsu tuviniekiem ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība! Tad mēs ņemam rokā telefonu, spiežam ciparus 112 vai 113, zvanām un izstāstām par radušos situāciju!

Arī kāda raidījuma Bez Tabu skatītāja no Kuldīgas ir atrakstījusi par šādu situāciju, kad ir nepieciešams zvanīt “ātrajai palīdzībai”, bet tas nav iespējams pašu spēkiem! Viņa raksta:

“Sveiki! Kā tas nākas, ka vēl joprojām nav izdomāta iespēja, kā nedzirdīgie cilvēki var sazināties ar neatliekamo medicīnisko palīdzību?

Naktī uz trešdienu nomira mana māmiņa. Pirmdien viņu ievietoja slimnīcā ar novēlošanos, jo mani vecāki ir nedzirdīgi! Situācija tāda: manai mammai kļuva slikti, un tētim nācās skriet apmēram 300 m pie pazīstama drauga, lai uzrakstītu uz lapiņas, ka nepieciešams izsaukt “ātro palīdzību”, jo citu variantu nebija!”

Raidījuma Bez Tabu komanda izsaka visdziļāko līdzjūtību skatītājai un viņas tuviniekiem! Taču, kā izrādās, šāda iespēja – izsaukt ar īsziņas palīdzību neatliekamo medicīnisko palīdzību – ir!

Pašlaik Neatliekamam medicīniskam palīdzības dienestam telefonu numuru sarakstā ir reģistrēti aptuveni 1300 numuri. Ar šiem konkrētajiem cilvēkiem arī tika intensīvi strādāts, viņi ir apmācīti šo īsziņu nosūtīt. Te vairāk zvanu centra pārstāvis uzsver par reģistrēšanos Latvijas Nedzirdīgo savienībai un reģistrēt savu numuru, jo tikai tad jums ir iespēja nosūtīt īsziņu, citiem no malas šī iespēja nav pieslēgta!

Šis telefonu numuru saraksts tiek nepārtraukti atjaunots, tā kā, ja jūs zināt kādu, kam tas var noderēt un kādu, kuram tas nepieciešams, nododiet ziņu par šo iespēju!

Pārstāvis Hermanis Plisko vēlas uzsvērt, ka nezvaniet uz šiem ārkārtas numuriem un nepasūtiet taksometru vai vienkārši nejokojieties, jo tādā veidā, kāds, kuram nepieciešama palīdzība, to var nesaņemt!

20 komentāri