Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

Lauku darbu apdarīšana esot pielīdzināma kārtīgai svīšanai sporta zālē. Fizioterapeite Agnese Pildere uzskata, ka regulāras sporta aktivitātes var aizstāt tikai regulāri lauku darbi.

Lielākā problēma ir tāda, ka cilvēki visus lauku darbus cenšas izdarīt vienā dienā, bet tā ir milzīga fiziska slodze. Lauku darbiem ir jāsagatavojas, un tie ne vienmēr tiek veikti pareizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Akmeņu (dārzeņu, zaru) lasīšana

Internetā pieejams kaloriju kalkulators rāda, ka šāda veida darbības palīdz stundā sadedzināt 136 kalorijas, skriešana gan esot gandrīz četras reizes efektīvāka – 476 kcal/h.

Fizioterapeite iesaka, lai akmeņu lasīšana vairāk līdzinātos fiziskām aktivitātēm, nepieciešams vairāk iesēsties ceļos, vai veikt izklupiena soļus – ar vienu kāju, ar otru kāju. Tādā veidā arī kājām tiks radīta fiziska slodze un trenēts muskuļu spēks. Ilgstoša akmeņu lasīšana, noliecot muguru, var kaitēt muguras jostas daļai.

Zemes kaplēšana, grābšana.

Šie ir asimetriski darbi, bieži veikti ar noliektu muguru. Ieteikums – izvēlēties kapli vai grābekli ar garāku kātu un mainīt puses, kaplējot uz abiem sāniem. Tas palīdzētu attīstīt roku muskulatūru un plecu joslu.

Kaloriju kalkulators uzrāda – zemes grābšana patērē 224 kcal/h, apmēram uz pusi mazāk nekā skriešana.

Ravēšana

Tupus nebūtu ieteicams ravēt cilvēkiem, kuriem ir ceļu problēmas. Arī ravēšana ar taisnām kājām un noliektu muguru nav pareiza – pārāk liela slodze muguras jostas daļai, un ar galvu uz leju vispār nebūtu ieteicams ilgstoši darboties.

Vispareizāk būtu ravēt četrāpus, bet tad vajadzētu lietot ceļu aizsargus. Vēl var apsēsties uz maza soliņa, bet tad izpaliks fiziskā piepūle. Kaloriju kalkulators rāda, ka ravēšana patērējot 238 kcal/h.

Malkas skaldīšana, siena darbi

No visiem lauku darbiem, malkas skaldīšana dedzinot visvairāk kaloriju stundā – 340. Fizioterapeite gan neieteiktu to izvēlēties kā sportisku aktivitāti iesācējiem. Labāk, lai to dara vīrieši, kuri māk to darīt, un kuriem tā ir atbilstoša slodze.

Savukārt siena grābšana arī ir asimetrisks darbs, un jāpiedomā, lai sienu grābtu uz abām pusēm, bet celtu, ieliecoties ceļos.

Foto

TOP komentāri

 • Velta
  +1 +1 0

  Velta

  Ja mans kaimiņš sāktu pa dārzu staigāt izklupienā, es laikam domātu, ka laiks viņu atrādīt kādam Strenču dakterim..
 • s
  0 0 0

  s

  Jau sen ravējam rāpus, sākām muguras sāpju dēļ, pirmos gadus rūpīgās kaiminienes mūs ar sievu sauca par sliņķiem.Izrādās, esam gudri.
 • Bez Tabu
  0 0 0

  Bez Tabu

  Paldies par skaidrojumiem un super noderīgajiem ieteikumiem fizioterapeitei Agnese Pildere! :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl