“Pat apdedzināts barības vads!” Neapzinoties sekas, cilvēki slimības cenšas ārstēt ar ēteriskajām eļļām

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Arvien biežāk parādās informācija par gadījumiem, kad cilvēki ēteriskās eļļas lieto neatbilstoši noteikumiem. Daļa no tiem beidzas pat ar nonākšanu mediķu aprūpē. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – kļuvis populāri veselības problēmas ārstēt ar ēterisko eļļu palīdzību. Nereti cilvēki tās uzziež uz ādas vai pat lieto iekšķīgi.

Par to pārliecinās arī “Bez Tabu”, vaicājot interneta lietotājiem padomu, kā uzveikt kuņģa dedzināšanu vai bezmiegu, izskan atbildes par ēterisko eļļu lietošanu. “Veselības centra 4” dermatoloģe Tatjana Ļiņova informē, ka ēteriskās eļļas neārstē, bet gan samazina simptomu smagumu.

Tatjana Ļiņova
“Veselības centrs 4” dermatoloģe

Piemēram, trauksmainības vai nelielu, miega traucējumu sakarā. Iespējams, ēteriskajām eļļām piemīt arī nelielas, dezinfekcējošas īpašības, bet tās noteikti neārstēs infekciju vai citas nopietnas saslimšanas.

ASV reģistrēti gadījumi, kad pēc ēteriskās eļļas uzsmērēšanas uz ādas vai iedzeršanas cilvēki nonāk slimnīcā. Visbiežāk sākas krampji, kuņģa, aknu vai nieru problēmas, tiek neatgriezeniski bojāti dažādi iekšējie orgāni. “Ēteriskās eļļas var izraisīt kairinājumu, smagākos gadījumos – arī apdegumus,” stāsta ārste.

Ēterisko eļļu klāsts ir gana plašs, tāpēc ir viegli iegādāties analogu. Veselības inspekcijas pārstāve Maija Rumpetere norāda, ka būtiski pievērst uzmanību marķējumam. Obligāti jābūt norādītiem brīdinājumiem latviešu valodā par eļļas iedarbību.

Aromterapeite Inga Nemše atklāj, ka viens ēteriskās eļļas piliens ir līdzvērtīgs aptuveni spainim attiecīgā auga drogas. Tāpēc pareiza lietošana ir ļoti svarīga. Aromterapeite norāda, ka ēterisko eļļu var lietot, uzpilinot uz vates un noliekot blakus, tāpat var izmantot aromlampas vai difūzerus. Aromterapeite ir pārliecināta, ka ar ēterisko eļļu palīdzību var gūt mundrumu, enerģiju, tāpat tās palīdz elpceļu vīrusiem un baktērijām. Tomēr slimības noteikti eļļas neārstēs.

1 komentārs