“Paciente ieradās stundu pirms atvaļinājuma…” Jelgavas poliklīnikas ārsta slēdziens pārsteidz pacienti un kolēģus

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

10 komentāri

Iepazīstoties ar analīžu rezultātiem, ģimenes ārste izrakstījusi jelgavniecei Indrai nosūtījumu pie urologa. Kundze laikus pieteikusies Jelgavas poliklīnikā pie norīkotā speciālista un 6. jūnijā devusies uz daktera kabinetu. Pamatīgu pārsteigumu sagādājis ārsta slēdziens, kas skan šādi: “Paciente ieradās stundu pirms atvaļinājuma, tādēļ nebija iespējams izmeklēt.”

Dakteris gan arī izrakstījis medikamentu recepti, kas, kā aptiekā atklājusi Indra, nav paredzēti konkrētajai kaitei, bet gan sāpju mazināšanai. “Nākamo vizīti pieteica 1. jūlijā, bet nekādas citas zāles neizrakstīja, arī uz analīzēm nenorīkoja, pierakstījos nedēļu pirms vizītes,” norāda Indra.

Laura
Indras mazmeita

Tas ir absurds, kur viņai tagad doties ar to slēdzienu? Vai mums ir jādomā par to, kad ārstam ir atvaļinājums? Tad varēja par to brīdināt brīdī, kad viņa pierakstījās pie daktera, ka nebūs laika, var atnākt vienkārši pēc receptes. Varbūt vēl kāds tajā dienā saņēmis tādu pašu slēdzienu.

Ar neparastā slēdziena kopiju “Bez Tabu” dodas uz Jelgavas poliklīniku. Kā zināms, urologs Guntis Buldinskis šobrīd atrodas atvaļinājumā, taču ar situāciju tiek iepazīstināta gan iestādes vadītāja, gan galvenā ārste. Jelgavas poliklīnikas galvenajai ārstei Marinai Kovaļovai neizdevās sazināties ar pašu ārstu, taču, iespējams, slēdzienam var rast izskaidrojumu.

Marina Kovaļova
Jelgavas poliklīnikas galvenā ārste

Savā ilgajā praksē neesmu tādu slēdzienu redzējusi. Es skatos, ka paciente atnākusi ar ģimenes ārsta nosūtījumu un analīzēm, bet dakterim būtu vajadzīgs vēl viens izmeklējums, kuru 15 minūšu pieraksta laikā nav iespējams veikt, tāpēc viņš nozīmējis pacientei ierasties atkārtoti. Tāds varētu būt izskaidrojums.

Galvenā ārste sola situāciju izrunāt ar dakteri, un aicina pacientus neskaidrību gadījumā uzreiz ziņot poliklīnikas vadībai, lai situāciju varētu atrisināt nekavējoties. Veselības inspekcijas Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vadītājs Andris Zīverts norāda, ka ārsta-konsultanta slēdzienā šāds ieraksts nav pieļaujams.

Andris Zīverts
Veselības inspekcijas speciālists

Es pieļauju, ka konsultācijas laikā izrādās, ka ir nepieciešama sarežģītāka manipulācija, ko konkrētajā pieņemšanas dienā nevar veikt, bet vispārējā praksē ir pieņemts, ka ir aizvietotājs vai tiek meklēts kāds cits risinājums, ieraksts par to, ka ir atvaļinājums, ir tāds diezgan bezprecedenta gadījums.